Wiadomości z Zabrza

Za nami Dzień Pszczół w Miejskim Ogrodzie Botanicznym! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-08-21 14:45

Za nami Dzień Pszczół, który w ub. niedzielę zgromadził w Miejskim Ogrodzie Botanicznym tłumy tych, którym nie jest obojętna tematyka ekologiczna ze szczególnym uwzględnieniem tematu pszczół i pszczelarstwa. W programie imprezy znalazły się spotkania ze znawcami tej tematyki, a także liczne warsztaty dla najmłodszych. Współorganizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu.

Dzień Pszczół w zabrzańskim Ogrodzie Botanicznym 2023

O godzinie 11.00 o sekretnym życiu pszczół opowiedziała Urszula Mazurowska, natomiast w samo południe mogliśmy posłuchać Aliny Przydatek – autorki książki „Pszczele wesele”. Na najmłodszych natomiast czekało spotkanie z Mądrą Myszą, która pojawiła się w Miejskim Ogrodzie Botanicznym o godzinie 13.00.

Kolejną atrakcją dla całych rodzin było przedstawienie Studia Teatralnego KRAK ART. Dzień Pszczół zakończył się wielkim finałem – koncertem przebojów dziecięcych w wykonaniu Orkiestry Dętej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod batutą Henryka Mandrysza (godzina 16.00).

Przez cały czas trwania imprezy czynna była tzw. „Przychodnia pod wierzbami”, w której bibliotekarki MBP w Zabrzu zachęcały do czytania.

Na ochotników, pełnych energii i kreatywności, czekały warsztaty, stoiska pokazowe, zajęcia zielarskie oraz kwiatowe, a także kącik do plenerowej sesji zdjęciowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również