Wiadomości z Zabrza

Za nami Dzień Dziecka w Zabrzu! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-06-02 11:00

Z okazji Dnia Dziecka reprezentacja zabrzańskich przedszkolaków gościła wczoraj w Ratuszu przy ul. Religi 1, gdzie spotkała się z prezydent miasta Małgorzatą Mańką-Szulik. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda praca w urzędzie, by następnie odwiedzić kolejno Teatr Nowy, Komendę Państwowej Straży Pożarnej, Miejski Ogród Botaniczny i Arenę Zabrze.

Dzień Dziecka w Zabrzu

Pełen atrakcji dzień podopieczni kilku zabrzańskich przedszkoli rozpoczęli od wizyty w gabinecie prezydent Zabrza, gdzie otrzymały kolorową mapę z miejscem na pieczątki z obiektów, które miały okazję tego dnia zobaczyć. Następnie wycieczka udała się do Centrum Zarządzania Kryzysowego UM w Zabrzu, gdzie mogła zobaczyć jak wygląda praca urzędników dbających o bezpieczeństwo mieszkańców m.in. za pośrednictwem miejskiego systemu monitoringu.

Dzień Dziecka w Teatrze Nowym 

Drugim punktem na mapie przedszkolaków był Teatr Nowy. Razem z prezydent Zabrza życzyli swoim rówieśnikom udanego Dnia Dziecka oraz wspaniałego spektaklu pt. „Niesamowite przygody skarpetek”. Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu z jedną ze spektaklowych skarpetek dzieci udały się do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu. Strażacy przygotowali pokaz wozów strażackich, gaszenia pożaru za pomocą gaśnicy oraz armatki wodnej. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak piana gaśnicza, którą jak każdy miłośnik bajki o strażaku Samie wie, najbardziej lubił strażak Elvis.

Zabawy w Miejskim Ogrodzie Botanicznym

Przedostatnim przystankiem był Miejski Ogród Botaniczny. Maluchy szukały kolejnych kwiatów z bukietu, a także zobaczyły jak na co dzień pracownicy dbają o rośliny. Na koniec każdy mógł przyczynić się do upiększenia Ogrodu poprzez posadzenie w nim kilku kwiatowych sadzonek.

Zwieńczeniem podróży przedszkolaków była wizyta na Arenie Zabrze

Najmłodsi przekonali się jak ogromnym obiektem jest stadion, a zwłaszcza murawa, na której na co dzień grają piłkarze Górnika Zabrze. Po otrzymaniu ostatniej pieczątki na pamiątkowej mapie, w towarzystwie prezydent przywitali wszystkich uczestników festynu, który zorganizowano dzisiaj na promenadzie. Tradycyjnie, jak co roku, przygotowano tam szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży, w tym m.in.: koncert z przebojami Majki Jeżowskiej, kolorowe taneczne animacje, bajkowe party z mega pluszakami oraz konkursy z nagrodami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również