Wiadomości z Zabrza

Najciekawsze atrakcje z okazji Dnia Dziecka w Zabrzu!

  • Dodano: 2022-05-27 14:00, aktualizacja: 2022-05-31 13:24

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka w Zabrzu przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Gdzie warto się wybrać? Podpowiadamy!

Dzień Dziecka w Zabrzu

Sportowo-kulturalny Dzień Dziecka na Arenie Zabrze

W środę 1 czerwca na Arenie Zabrze przy ul. Roosevelta 81 odbędzie się sportowo-kulturalna impreza z okazji Dnia Dziecka. Początek wydarzenia już o godzinie 10:00.

W programie:

  • 10.00 Muzyczny start
  • 10.30 Dzieci dzieciom - powitanie
  • 10.45 Koncert z przebojami Majki Jeżowskiej
  • 12.15 Kolorowe taneczne animacje
  • 12.30 Bajkowe party z mega pluszakami
  • 14.00 Konkursy z nagrodami

Dodatkowo odbędzie się symultana szachowa, turniej mini tenisa i piłkarzyków. Z najmłodszymi spotkają się zabrzańscy strażacy i policjanci. Na miejscu dostępne będą dmuchańce i zjeżdżalnie, a dla każdego dziecka przygotowany zostanie poczęstunek.


Dzień Dziecka ze Sztolnią Królowa Luiza

W dniach od 1 do 5 czerwca Sztolnia Królowa Luiza zaprasza do zwiedzania Podziemnego Królestwa Craftomani. Na śmiałków będą czekać specjalne zadania, surowce do zdobycia i spotkanie z tajemniczymi mieszkańcami tego świata.

Z kolei 4 czerwca w Parku 12C odbędzie się impreza zorganizowaną z myślą o najmłodszych. W programie m.in. warsztaty, strefa gastronomiczna i dmuchańce. Wstęp do Parku będzie bezpłatny. 


Dzień Dziecka w Filharmonii Zabrzańskiej

W środę 1 czerwca atrakcje dla najmłodszych przygotowała też Filharmonia Zabrzańska podczas koncertu "Bajtel w Filharmonii". O godzinie 17:00 odbędzie się muzyczna podróż pełna muzyki symfonicznej i autorskich piosenek dla dzieci, stworzonych przez Dorotę Banaś. Za pulpitem dyrygenckim stanie dyr. Sławomir Chrzanowski. Będą kolorowe szarfy, bańki i balony.

Mała publiczność usłyszy o Małpkach i tacie, Wielorybie, który śpiewa w operze, o Czekoladzie  i o Wilku, przy którym będzie można sprawdzić swoje wokalne talenty. Będzie można przyjrzeć się również z bliska życiu pszczół. Filharmonia zaprasza na muzykę, zagadki i zabawy dla dzieci i dorosłych. 

.

Gdzie się wybierzecie? Piszcie w komentarzach!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również