Wiadomości z Zabrza

Za nami drugi koncert Zabrze Summer Festivalu! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-08-16 08:00, aktualizacja: 2023-08-16 08:14

W ubiegłą niedzielę odbył się drugi z cyklu letnich koncertów organizowanych w ramach kolejnej edycji Zabrze Summer Festivalu. Był to prawdziwy powrót do muzycznej przeszłości m.in. z Jamalem, Farbą i Mezo!

– Oprócz czołowych, polskich artystów estradowych, festiwal ma w ofercie wiele innych atrakcji, przygotowanych z myślą o całych rodzinach: występy lokalnych gwiazd muzycznych/tanecznych, konkursy, miasteczko rozrywki z dmuchańcami, kramy z atrakcjami oraz punkty gastronomiczne – zapowiadają organizatorzy festiwalu.

Trwa Zabrze Summer Festival 2023!

Tegoroczny Zabrze Summer Festival otwarły występy Kingska i Malczi oraz Folk Lady. Następnie na scenie zagościły gwiazdy tego wieczoru – zespół Menelaos, grupa Piękni i Młodzi z Magdaleną Narożną oraz MiłyPan. Natomiast w niedzielę (13 sierpnia) odbyły się kolejne koncerty w ramach Zabrze Summer Festival 2023. Na scenie zlokalizowanej na parkingu CH Platan wystąpili: Verba, Sumptuastric, Mezo, Farba oraz Jamal. 

Wszystko rozpoczęło się po godz. 16.00. Pierwszy na zabrzańskiej scenie wystąpił zespół Verba, który słynie z łączenia różnych styli muzycznych, od house, elektro i jungle, aż po pop. Później dla publiczności zagrał zespół Sumptuastic, który ma na koncie aż sześć albumów. Grupa wystąpiła dwukrotnie na Sopot Festival, w 2006 i 2007 roku. 

Trzecim artystą, który wystąpił w niedzielę na scenie zlokalizowanej na parkingu CH Platan, jaką był Mezo. To laureat takich nagród, jak m.in. Eska Music czy Viva Comet. Dwa jego najsłynniejsze utwory to „Sacrum” oraz „Ważne”.  Następnie na scenie zameldowała się formacja Farba. Ogromną sławę zespołowi przyniósł utwór „Chcę tu zostać”, który dotychczas został wyświetlony na platformie YouTube ponad 58 mln razy. Na sam koniec dla zabrzan zagrał Jamal. To zespół tworzący muzykę z pogranicza reggae, dancehall oraz muzyki niezależnej. Najbardziej znanym kawałkiem Jamala jest niewątpliwie utwór zatytułowany „Policeman”. 

A co jeszcze przed nami?

Natomiast w ostatni piątek miesiąca (25 sierpnia) czekają nas hip-hopowe brzmienia. Tego dnia w Zabrzu wystąpią: Kubańczyk, Smolasty oraz B.R.O – Next Level. Na zakończenie tegorocznej edycji Zabrze Summer Festivalu w sobotę 26 sierpnia wystąpią: Prisoners Show, Bueno Clinic, Michał Lazar i support: Ro-Bee, Camillo, Dave, White, Max Kolankov, Chojrak i Ado. Dodatkowo tego wieczoru zaplanowano pokaz laserów.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również