Wiadomości z Zabrza

Z promilami na rowerze. Zabrzanin został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł

  • Dodano: 2024-05-02 11:15

Jazda na rowerze nie zawsze jest bezpieczna, szczególnie kiedy jest się nietrzeźwym. Dodatkowo jest to bardzo kosztowna przygoda. Mogłoby się wydawać, że ewentualne 2500 złotych grzywny skutecznie zniechęca do wsiadania na rower po alkoholu, jednak 36-letni mieszkaniec Zabrza miał inne zdanie na ten temat i wpadł w ręce stróżów prawa.

29 kwietnia około godziny 19:20 na ulicy Sikorskiego uwagę policjantów z zabrzańskiej drogówki zwrócił kierujący rowerem mężczyzna. Mundurowi trafnie ocenili stan rowerzysty, gdyż jak się okazało po badaniu trzeźwości, jechał on na rowerze, będąc w stanie nietrzeźwości. Jego wynik to ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Przypominamy, że dwa lata temu wszedł w życie nowy taryfikator, zgodnie z którym:

  • art.  87.  [Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu]
  • §  1. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,
  • podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.
  • §  1a. Tej samej karze podlega, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1.
  • §  2. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1, podlega karze aresztu albo karze grzywny nie niższej niż 1000 złotych.
  • §  3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.
  • §  4. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1a lub 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż określone w § 1.v

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również