Wiadomości z Zabrza

Z okazji Dnia Dziecka policjanci odwiedzili przedszkolaków [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-06-02 08:00, aktualizacja: 2023-06-02 08:20

Wczoraj z okazji dnia dziecka Policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola numer 49 w Zabrzu. Podczas spotkania opowiadali, jak bezpiecznie zachowywać się zarówno w przedszkolu, jak i podczas codziennych zabaw. W spotkaniu wzięli udział policjanci prewencji oraz z zabrzańskiej drogówki.

Policjanci odwiedzili dzieci w Dzień Dziecka

Wczoraj funkcjonariusze i pracownik Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu odwiedzili dzieci z przedszkola numer 49. Spotkanie było okazją, by opowiedzieć najmłodszym o pracy policjanta oraz zwrócić uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Mundurowi w bardzo przystępny dla maluchów sposób, opowiedzieli, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, jak należy zachowywać się w kontaktach z osobami obcymi oraz gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia. Nie zabrakło także czasu na rozmowę o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Mundurowi chętnie opowiadali też o swojej służbie, prezentując sprzęt oraz radiowóz. W spotkaniu udział wzięła również udział maskota Śląskiej Policji Sznupek, który  jak zwykle był ogromną atrakcją dla przedszkolaków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również