Wiadomości z Zabrza

Z myślą o czworonogach. W Zabrzu powstał wybieg dla psów

  • Dodano: 2020-11-19 08:15, aktualizacja: 2020-11-19 07:41

W Zabrzu od kilku lat z powodzeniem realizowane są kolejne edycje budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy chętnie zgłaszają wiele ciekawych projektów, włączając się tym samym aktywnie w życie miasta.

Jednym z takich właśnie oddolnych wniosków do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego był wybieg dla psów, który kilka dni temu oddano do użytku na osiedlu Janek. Wszystko zaczęło się od pomysłu jednego człowieka, zabrzanina – Łukasza Wysockiego, a dzisiaj z wybiegu korzystać mogą czworonogi z terenu całego miasta. 

Projekt ten zwyciężył w VI edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Swój głos oddało na niego 111 osób. Zaledwie w trzy miesiące przeprowadzone zostały prace projektowe. Teren budowy został przekazany wykonawcy w sierpniu br. Prace budowlane zakończyły się w październiku. To pierwsza tego typu inwestycja w naszym mieście.

Teren wybiegu ogrodzony jest ogrodzeniem panelowym i wyposażony w furtkę wejściową oraz bramę wjazdową. Zamontowano tu dwie lampy solarne, trzy ławki parkowe (typu „antywandal”), dwa kosze na psie odchody z zestawem higienicznym (uchwyt na worki na psie odchody), kosz na śmieci, dwie tablice informacyjne oraz jedną tablicę z regulaminem.

Właściciele psów mogą korzystać z bezpiecznego miejsca dla swoich pupili – ogrodzony teren uniemożliwia czworonogowi ucieczkę czy wpadnięcie np. pod samochód. Oświetlenie umożliwia komfortowe korzystanie z wybiegu także po zmroku. 

Do tej pory w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowano już 75 inwestycji za kwotę ponad 15 mln 870 tys zł. W trakcie realizacji jest obecnie kolejnych 36 wybranych przez mieszkańców projektów.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Zabrzanka

    Super !!! A teraz prosimy na Zaborzu w okolicach ul.Struzika :-)

  • Kociołek

    Brawo!Prosimy o "bis".

  • zzz

    w Zabrzu ale na jakiej ulicy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.