Wiadomości z Zabrza

Z myślą o czworonogach. W Zabrzu powstał wybieg dla psów

  • Dodano: 2020-11-19 08:15, aktualizacja: 2020-11-19 07:41

W Zabrzu od kilku lat z powodzeniem realizowane są kolejne edycje budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy chętnie zgłaszają wiele ciekawych projektów, włączając się tym samym aktywnie w życie miasta.

Jednym z takich właśnie oddolnych wniosków do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego był wybieg dla psów, który kilka dni temu oddano do użytku na osiedlu Janek. Wszystko zaczęło się od pomysłu jednego człowieka, zabrzanina – Łukasza Wysockiego, a dzisiaj z wybiegu korzystać mogą czworonogi z terenu całego miasta. 

Projekt ten zwyciężył w VI edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Swój głos oddało na niego 111 osób. Zaledwie w trzy miesiące przeprowadzone zostały prace projektowe. Teren budowy został przekazany wykonawcy w sierpniu br. Prace budowlane zakończyły się w październiku. To pierwsza tego typu inwestycja w naszym mieście.

Teren wybiegu ogrodzony jest ogrodzeniem panelowym i wyposażony w furtkę wejściową oraz bramę wjazdową. Zamontowano tu dwie lampy solarne, trzy ławki parkowe (typu „antywandal”), dwa kosze na psie odchody z zestawem higienicznym (uchwyt na worki na psie odchody), kosz na śmieci, dwie tablice informacyjne oraz jedną tablicę z regulaminem.

Właściciele psów mogą korzystać z bezpiecznego miejsca dla swoich pupili – ogrodzony teren uniemożliwia czworonogowi ucieczkę czy wpadnięcie np. pod samochód. Oświetlenie umożliwia komfortowe korzystanie z wybiegu także po zmroku. 

Do tej pory w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowano już 75 inwestycji za kwotę ponad 15 mln 870 tys zł. W trakcie realizacji jest obecnie kolejnych 36 wybranych przez mieszkańców projektów.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Zabrzanka

    Super !!! A teraz prosimy na Zaborzu w okolicach ul.Struzika :-)

  • Kociołek

    Brawo!Prosimy o "bis".

  • zzz

    w Zabrzu ale na jakiej ulicy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.