Wiadomości z Zabrza

XXII edycja Laurów Umiejętności i Kompetencji

  • Dodano: 2014-01-03 13:45

XXII edycja Laurów Umiejętności i Kompetencji to jedno z największych wydarzeń kulturalnych w regionie organizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach.

Uroczystość ta sprowadza na Śląsk najważniejsze postacie ze świata nauki, kultury, polityki i gospodarki. Finał tegorocznej edycji odbędzie się 18 stycznia 2014 roku podczas gali w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Kolejny raz Diamentowymi, Kryształowymi, Platynowymi oraz Złotymi Laurami nagradzani będą ludzie wybitni, którzy swoją pracą i talentami kreują sukces w swoich organizacjach. Samorządowi gospodarczemu przypadła ważna rola wspierania i promowania podmiotów polskiej gospodarki i pobudzania jej rozwoju.


Jak co roku, w Gali udział weźmie ponad 2000 gości – parlamentarzystów, przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, administracji rządowej i samorządowej oraz przedsiębiorców. Kapituła utworzyła dwie nowe kategorie Złotych Laurów, a mianowicie: Firma Rodzinna i Przedsiębiorcza Kobieta, dając tym samym większe szanse na pokazanie swoich dokonań i sukcesów w nowych obszarach. Kapituła Laurów postanowiła w tym roku nagrodzić Diamentowym Laurem Umiejętności i Kompetencji wybitnego polskiego kompozytora, Krzysztofa Pendereckiego. 


Laury Umiejętności i Kompetencji na trwałe wpisały się w polską rzeczywistość. Naszymi laureatami do tej pory byli między innymi: Jan Paweł II, prof. Jerzy Buzek, Vaclav Havel, José Manuel Barroso, Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi. Tadeusz Donocik, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Przewodniczący Kapituły Laurów, wspomina: „Kiedy pojawiła się ta inicjatywa, szukaliśmy nieprzeciętnych autorytetów, wyróżniające się firmy i instytucje, które wprowadzają skuteczne rozwiązania restrukturyzacyjne i torują drogę nowoczesnej gospodarce rynkowej, a także reprezentantów nauki, oświaty, kultury, sztuki czy polityki. Wybór laureatów odzwierciedla wydarzenia minionych lat i jest swego rodzaju kroniką ostatnich 22 lat. Laury pokazują nasze zmagania o wejście do Europy z naszym wyjątkowym systemem wartości. Pamiętam wszystkie gale, wszystkich laureatów. Do każdej uroczystości przygotowujemy się z tą samą energią i starannością. Wszędzie byli wspaniali laureaci, oddana publiczność i za to wszystkim dziękuję”.Patronem medialnym wydarzenia jest portal Zabrze.com.pl.
Patronat portalu Zabrze.com.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.