Wiadomości z Zabrza

XIII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny “Kreatywne Zabrze”

  • Dodano: 2021-04-29 07:45, aktualizacja: 2021-04-29 08:05

Trwa XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Kreatywne Zabrze”, którego tematem jest w tym roku „Radość”. Konkurs, nad którym patronat honorowy objęła Małgorzata Mańka-Szulik, odbywać się będzie w dwóch kategoriach: pierwsza związana z Miastem Zabrze oraz druga – Open. Organizator konkursu – Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu – czeka na ciekawe fotografie ukazujące magiczne chwile zatrzymane w kadrze. Konkurs zakończy się wernisażem pokonkursowym, obejmującym wyłonienie i uhonorowanie laureatów w Galerii MOK w Zabrzu.

Wydarzenie organizowane jest od 2009 roku. Celem  przedsięwzięcia jest wzbudzenie zainteresowania przestrzenią społeczną naszego miasta, Polski i świata, a także rozwijanie zainteresowań związanych z dziedzictwem kulturowym, historycznym, walorami architektoniczno-urbanistycznymi, naturalnymi, wydarzeniami społecznymi oraz oczywiście propagowanie sztuki fotografowania, jako jednej z form artystycznego wyrazu, a jednocześnie jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej.

Poprzez aktywne współtworzenie kultury organizatorzy chcą inspirować uczniów do podjęcia edukacji w artystycznych szkołach wyższych oraz stworzyć możliwość prezentacji własnej twórczości w szerszym gronie.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 16 lipca br.

Więcej informacji znajdziecie Państwo TUTAJ.

Wernisaż i ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano na 13 września br., o godz. 17.00, w Galerii MOK w Zabrzu przy ul. 3 Maja 91a.

Na laureatów konkursu czekają nagrody rzeczowe, katalog oraz wystawa prac w Galerii MOK.

XIII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny “Kreatywne Zabrze”

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również