Wiadomości z Zabrza

XIII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny “Kreatywne Zabrze”

  • Dodano: 2021-03-29 07:00, aktualizacja: 2021-03-29 07:27

Rusza XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Kreatywne Zabrze”, którego tematem jest w tym roku „Radość”. Konkurs  odbywać się będzie w dwóch kategoriach: pierwsza związana z Miastem Zabrze oraz druga – Open. Organizator konkursu – Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu – czeka na ciekawe fotografie ukazujące magiczne chwile zatrzymane w kadrze. Konkurs zakończy się wernisażem pokonkursowym, obejmującym wyłonienie i uhonorowanie laureatów w Galerii MOK w Zabrzu.

Wydarzenie organizowane jest od 2009 roku. Celem  przedsięwzięcia jest wzbudzenie zainteresowania przestrzenią społeczną naszego miasta, Polski i świata, a także rozwijanie zainteresowań związanych z dziedzictwem kulturowym, historycznym, walorami architektoniczno-urbanistycznymi, naturalnymi, wydarzeniami społecznymi oraz oczywiście propagowanie sztuki fotografowania, jako jednej z form artystycznego wyrazu, a jednocześnie jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej.

Poprzez aktywne współtworzenie kultury organizatorzy chcą inspirować uczniów do podjęcia edukacji w artystycznych szkołach wyższych oraz stworzyć możliwość prezentacji własnej twórczości w szerszym gronie.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 16 lipca br.

Więcej informacji znajdziecie Państwo TUTAJ.

Wernisaż i ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano na 13 września br., o godz. 17.00, w Galerii MOK w Zabrzu przy ul. 3 Maja 91a.

Na laureatów konkursu czekają nagrody rzeczowe, katalog oraz wystawa prac w Galerii MOK.

XIII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny “Kreatywne Zabrze”

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.