Wiadomości z Zabrza

XIII ogólnopolski konkurs fotograficzny Kreatywne Zabrze „Radość”

  • Dodano: 2021-03-18 12:00

Zapraszamy do udziału w trzynastej już edycji konkursu fotograficznego "KREATYWNE ZABRZE”. W tegorocznej odsłonie, ze względu na specyfikę czasu pandemii, na temat przewodni proponujemy hasło „Radość”, prowokując uczestników do zwrócenia uwagi na pozytywne emocje towarzyszące nam każdego dnia. Konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach: I – Miasto Zabrze oraz II - Open. Jak co roku czekamy na ciekawe fotografie, ukazujące magiczne chwile zatrzymane w kadrze.

Konkurs trwa do 16 lipca 2021 r. (termin składania prac) i kończy się wernisażem pokonkursowym, obejmującym wyłonienie i uhonorowanie laureatów w Galerii MOK 13 września 2021 r., o godz. 17.00. Na Laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz edukacyjne, w tym publikacja prac w pokonkursowym katalogu oraz udział w wystawie. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne. 

Wydarzenie ma już swoją historię, jest organizowane od 2009 roku, co przekłada się na rosnącą liczbę uczestników biorących udział w kolejnych edycjach oraz zwiększający się zasięg wydarzenia. Ideą konkursu jest inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie fotografii, zapoznanie się z jej historią oraz propagowanie tej dziedziny sztuki, jako jednej z form artystycznego wyrazu, a jednocześnie jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej, jak również prezentacja twórczości uczestników szerszej publiczności. Konkurs organizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu. 

Partnerami wydarzenia są: Miasto Zabrze oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach. Patronem Konkursu jest Związek Polskich Artystów Fotografików, a patronat honorowy objęła Prezydent Miasta Zabrze Pani Małgorzata Mańka-Szulik.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy na www.kreatywne-zabrze.pl

XIII ogólnopolski konkurs fotograficzny  Kreatywne Zabrze „Radość”

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.