Wiadomości z Zabrza

Wypadek w Zabrzu. 59-latek potrącił kobietę z dziećmi na przejściu dla pieszych

  • Dodano: 2023-09-28 11:15

Kierujący oplem 59-latek wjechał na przejście dla pieszych gdy przechodziła przez nie matka z trójką dzieci. Dwoje dzieci trafiło do szpitala, jednak na szczęśnie nie doznały poważnych obrażeń. Badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu u kierowcy.

Potrącenie matki z dziećmi na przejściu dla pieszych

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 17 na ulicy gen. Charles de Gaulle. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem osobowym marki Opel, wjeżdżając z ulicy Reymonta na ulice gen. Charles de Gaulle w stronę Ronda Sybiraków, nie udzielił pierwszeństwa kobiecie, która przechodziła przez jezdnie z trójką dzieci. Dwójka nieletnich została przetransportowana do szpitala. Na szczęście ich obrażenia nie zagrażały życiu i zdrowiu. Po badaniach diagnostycznych dzieci wróciły do domu.

59-letni kierowca był trzeźwy. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że nie zauważył pieszych. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego

Do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi niestety na przejściach dla pieszych. Aby ograniczyć ilość niebezpiecznych sytuacji drogowych, warto zaopatrzyć się w elementy odblaskowe. Będziemy wtedy bardziej widoczni dla kierujących pojazdami, zwłaszcza w porze jesienno-zimowej, kiedy warunki pogodowe, w tym widoczność, bardzo szybko się zmieniają i szybciej może dojść do tragedii.

- W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego - przekazują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również