Wiadomości z Zabrza

Grzybki i mocny joint w przesyłce z USA. Kontrola przesyłek w zabrzańskiej sortowni

  • Dodano: 2023-09-28 09:45

Funkcjonariusze ze śląskiej KAS zatrzymali przesyłkę ze środkami odurzającymi. Kontrole przeprowadzono w Centrum Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego w Zabrzu. Podczas kontroli funkcjonariuszom towarzyszył pies Kodi.

Środki odurzające w paczce z USA

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach skontrolowali przesyłki na terenie sortowni pocztowej w Zabrzu. W akcji mundurowym pomagał pies służbowy Kodi, który wywęszył środki odurzające w paczce nadanej w Stanach Zjednoczonych do Krakowa.

Wewnątrz znajdowały się różnego rodzaju środki odurzające, takie jak grzybki oraz susz roślinny zawinięty w bibułkę, tzw. joint. Badania laboratoryjne wykazały w suszonych grzybkach obecność psylocyny – substancji psychotropowej, a w suszu roślinnym obecność substancji THC. Biorąc pod uwagę masę tego jointa może ona stanowić maksymalnie 2 działki/porcje handlowe. Natomiast uwzględniając stężenie THC, wystarczającą do odurzenia się 23 osób. 

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że zawartość przesyłki może naruszać przepisy Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przesyłka pocztowa wraz z zawartością została zatrzymana do sprawy karnej. Śląska KAS przypomina, że za przywóz środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej, grozi wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również