Wiadomości z Zabrza

Wybrano wykonawcę czwartej trybuny! Wygrała najtańsza oferta

 • Dodano: 2023-05-05 13:45

Ogłoszono dzisiaj wykonawcę czwartej trybuny Areny Zabrze. Jest to firma, która zgłosiła najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przetargu. Wkrótce zostanie podpisana umowa.

Mostostal wybuduje nową trybunę Areny Zabrze

Znamy już wykonawcę czwartej trybuny, czyli wiemy kto, wybuduje nową trybunę w miejscu aktualnie wyburzanej trybuny zachodniej Areny Zabrze. Budowę zabrzańskiego stadionu dokończy firma Mostostal Zabrze. Złożona przez nich oferta była najtańsza pośród innych. Łącznie w przetargu złożono cztery oferty, a jedna z nich, złożona właśnie przez Mostostal, zakładała budowę nowej trybuny za niecałe 46 mln zł, czyli kwotę o 9 mln niższą niż pierwotnie zakładano.

– Rozstrzygnięty został przetarg na wybór wykonawcy czwartej trybuny Arena Zabrze. Po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich ofert wybrana została najkorzystniejsza z nich, złożona przez firmę Mostostal Zabrze GPBP S.A. Zaproponowana przez spółkę kwota jest o ponad 9 mln zł niższa niż zakładano w kosztorysie, co niezwykle cieszy – poinformowała prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik. – Jestem przekonana, że ta wielokrotnie sprawdzona w naszym mieście firma (m.in. przy budowie Geoparku, sali gimnastycznej przy ul. Płaskowickiej na Zaborzu czy podczas pierwszego etapu budowy Areny Zabrze) sprawnie poradzi sobie z tym zadaniem – dodała.

Jak informuje Arena Zabrze, umowa z firmą Mostostal zostanie podpisana tuż po uprawomocnieniu się wyboru.

Na czym będą polegać prace?

Zadaniem wykonawcy jest zbudowanie części kubaturowej obiektu stadionu zawierającej zaplecze socjalne szatniowe i biurowe zawodników, pomieszczenia klubu sportowego, zespół pomieszczeń pracy mediów, zespół klubu VIP z niezbędnym zapleczem, pomieszczenia magazynowe i techniczne. Konstrukcja stadionu piłkarskiego zaprojektowano w układzie trybun dwupoziomowych w konstrukcji żelbetowej. Zadaszenie trybun zaprojektowano w konstrukcji stalowej z przekryciem sztywnym, obejmuje konstrukcję IV trybuny (trybuna VIP), stanowiącej uzupełnienie bryły dotychczas zrealizowanej konstrukcji Stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu. 

Wykonawca będzie miał na dokończenie stadionu rok od daty podpisania umowy.

Komentarze (3)    dodaj »

 • Ujek Fredi

  na tych 49 melonach sie na pewno nie skonczy

 • Adaś

  Lepiej by się zabrali za remont dróg. Prawie wszystkie główne arterię są fatalnym stanie. Nie da się jeździć po tym mieście. Nawet taki biedny Bytom ma lepsze drogi niż Zabrze.

 • Emeryt - zapalony rowerzysta

  Przecież Geopark jest nie skończony. Chyba że tak ma wyglądać to do bani.Ani koszy , ani ToiToi, ani jakiegoś punktu usługowego z jakimiś napojami.

  • Emeryt - zapalony rowerzysta
   2023-05-07 08:53
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również