Wiadomości z Zabrza

Wybierz się na spacer z aplikacją “Zabrze w sercu Śląska”

  • Dodano: 2021-05-21 08:00, aktualizacja: 2021-05-21 09:08

Od kilku miesięcy w naszym mieście działa aplikacja mobilna „Zabrze w sercu Śląska” – bezpłatny przewodnik dla turystów i mieszkańców poszukujących informacji o mieście, w szczególności o jego ofercie turystycznej, kulturalnej, ciekawych miejscach i wydarzeniach. Kolejną nowością, do odkrycia której Państwa zachęcamy, jest możliwość wybrania się na wirtualny spacer Szlakiem Architektury Modernistycznej.

Spacer Szlakiem Architektury Modernistycznej

By skorzystać z tej funkcjonalności, wystarczy smartfon i oczywiście aplikacja „Zabrze w sercu Śląska”. Spośród dostępnych tras turystycznych należy wybrać Szlak Architektury Modernistycznej II – na końcu opisu znajduje się odnośnik, który przenosi użytkownika do wirtualnego spaceru. Warto włączyć dostęp do funkcji ruchu i orientacji. Po trasie możemy przemieszczać się klikając w logo Miasta Zabrze. Natomiast, gdy klikniemy w znajdujące się przy poszczególnych obiektach pomarańczowe ikonki „i” dowiemy się szczegółowych informacji na temat danego zabytku. Ciekawą propozycją są też z pewnością zdjęcia z lotu ptaka, które zajdziemy, gdy klikniemy w pomarańczową ikonkę drona. Na trasie tego spaceru znajdziemy m.in. budynek basenu Aquarius przy placu Krakowskim, kościół pw. św. Kamila, AdmiralsPalast czy też zabudowę placu Traugutta.

Wkrótce dodane zostaną także wersje modernistycznego spaceru w innych, niż polska, wersjach językowych. Dla osób, które wolą posłuchać, niż przeczytać, utworzona zostanie również wersja z lektorem, który odczyta informacje o wskazanych na mapie obiektach.

Zachęcamy do zwiedzania naszego miasta przy wykorzystaniu nowych technologii, a także do przejścia zaproponowanych w aplikacji “Zabrze w sercu Śląska” tras osobiście by przyjrzeć się z bliska wyjątkowym architektonicznym perłom Miasta Zabrze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również