Wiadomości z Zabrza

Współpraca zabrzańskiego szpitala z Kijowskim Uniwersytetem Medycznym

  • Dodano: 2023-08-28 07:45, aktualizacja: 2023-08-28 08:08

W lipcu i w sierpniu 50 studentów Kijowskiego Uniwersytetu Medycznego z Ukrainy i obcokrajowców odbyło praktyki w Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. w Zabrzu.

Obcokrajowcy odbyli praktyki w zabrzańskim szpitalu

To okres, w którym teoria spotyka się z praktyką, otwierając drzwi do nowych możliwości zawodowych. Studenci mieli okazję do zdobycia wiedzy praktycznej, rozwijania umiejętności oraz poznania prawdziwego życia zawodowego. Po intensywnym okresie pracy i nauki, studenci wracają z cennym bagażem doświadczeń. W dniu 23 sierpnia 2023 r. miało miejsce zakończenie praktyk studenckich.

- To zawsze emocjonujący moment, zarówno dla studentów, jak i Szpitala. Dziękujemy za nawiązanie cennych relacji w branży medycznej Panu Alexandrowi Pokanevych - Prezydentowi Kijowskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Panu Oleksandrowi Potii - Dyrektorowi Kampusu Kijowskiego Uniwersytetu Medycznego. Szczególne podziękowania należą się opiekunom praktyk ze strony Szpitala Panu Krzysztofowi Żabickiemu - Prezesowi Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. w Zabrzu, dr n. med. Grzegorzowi Banasikowi - Dyrektorowi ds. medycznych, Pani Wioletcie Ślósarczyk- Pieńkosz-Pracownikowi Działu Kadr i Płac oraz całej kadrze medycznej Szpitala za poświęcony czas, przekazaną fachową wiedzę i praktyczne uwagi. Mimo trwającej wojny Studentom życzymy wytrwałości i sukcesów w sferze naukowej - przekazuje Elwira Śliwińska ze Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. w Zabrzu.

Współpraca zabrzańskiego szpitala z Kijowskim Uniwersytetem Medycznym

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również