Wiadomości z Zabrza

Wspólne działania zabrzańskich policjantów i SOK

  • Dodano: 2021-01-18 08:15, aktualizacja: 2021-01-18 08:12

W ramach akcji "Bezpieczne ferie" policjanci zabrzańskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami SOK prowadzili w miniony piątek działania dotyczące właściwego zachowania w obrębie kolejowych przejazdów. Mundurowi rozmawiali z kierującymi pojazdami, o zagrożeniach związanych z lekceważeniem przepisów i znaków drogowych.

W ramach akcji "Bezpieczne Ferie", policjanci zabrzańskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzili kontrole w rejonie przejazdów kolejowych. Ich celem było kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych, podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych. Ponadto działania ukierunkowane są na ograniczenie liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych. W trakcie kontroli funkcjonariusze prowadzili rozmowy instruktażowe z kierowcami, dotyczące zagrożeń związanych z lekceważeniem przepisów i znaków drogowych, przypominali również o dostosowaniu prędkości do panujących warunków atmosferycznych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na przejazdach i w rejonie „dzikich przejść” jest wspólną sprawą wszystkich uczestników ruchu. Razem zadbajmy o bezpieczeństwo w tych miejscach. Na stronie internetowej „Bezpieczny Przejazd” w zakładce „Zgłoś usterkę” można zgłosić usterkę na przejeździe lub „dzikie przejście”.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.