Wiadomości z Zabrza

Włamywacze ukradli formy cukiernicze i akumulatory! Grozi im do 10 lat odsiadki

  • Dodano: 2024-01-18 09:45

Mundurowi z I Komisariatu Policji w Zabrzu zatrzymali w poniedziałek 25 i 55-latka, którzy kilka dni temu włamali się do jednego z garaży, skąd następnie ukradli formy cukiernicze oraz akumulatory. Łączna wartość strat została wyceniona na 12 tysięcy złotych. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Zabrzu.

Złodzieje form cukierniczych i akumulatorów zatrzymani w Zabrzu

W poniedziałek po południu do I Komisariatu Policji w Zabrzu zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że ktoś włamał się do jego garażu, skąd następnie ukradł formy aluminiowe do wypiekania wafli. Zgłaszający dodał, że w rejonie ulicy Sienkiewicza widział dwóch mężczyzn wraz z wózkiem, w którym znajdowały się formy. Policjanci wraz z mężczyzną natychmiast udali się we wskazany rejon w celu zatrzymania włamywaczy.Po chwili w wyniku podjętych poszukiwań mundurowi zatrzymali wskazanych sprawców, którzy znajdowali się na terenie jednego ze skupów złomu.

Zatrzymani 25 i 55-latek zostali doprowadzeni do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również