Wiadomości z Zabrza

Witamy dzieci urodzone 1 stycznia 2019 roku

  • Dodano: 2019-01-04 09:00

Helena, Emilia i Filip to imiona dzieci, które przyszły na świat w Zabrzu 1 stycznia 2019 r. Tradycyjnie na początku Nowego Roku prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik odwiedziła zabrzańską porodówkę.

1 stycznia urodziło się tutaj troje dzieci - jedna dziewczynka i dwóch chłopców. W 2018 roku w Zabrzu przyszło na świat 2109 dzieci. To o 58 porodów więcej niż rok wcześniej.

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków medycznych na południu Polski, świadczących kompleksowe usługi w dziedzinie ginekologii, położnictwa i neonatologii. Pacjentki mogą skorzystać ze wszystkich dostępnych metod znieczulenia. Centrum działała w systemie „rooming-in”, w którym matka ma przy sobie dziecko przez cały czas, również zaraz po urodzeniu. Pacjentki mogą skorzystać ze wsparcia poradni kardiologicznej i diabetologicznej dla kobiet w ciąży, laktacyjnej, neonatologicznej i diagnostyki prenatalnej. Centrum kompleksowo przygotowuje przyszłych rodziców do porodu, jak i początków macierzyństwa.

Tylko w ub. roku w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu przyjęto 5095 pacjentek, wykonano 694 operacje ginekologiczne i 935 cięć cesarskich. Naturalnych porodów przyjęto 1174.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.