Wiadomości z Zabrza

Wernisaż wystawy "Po trzydziestce" [Fotorelacja]

  • Dodano: 2021-09-27 08:00, aktualizacja: 2021-09-27 13:18

W Galerii Muzeum Miejskiego Café Silesia trwa jubileuszowa wystawa z okazji 30-lecia Instytutu Fotografii Kreatywnej Uniwersytetu Śląskiego w Opawie. W jej ramach zaprezentowane zostaną prace autorstwa aktualnych studentów z ostatnich pięciu lat. Wielu z nich może poszczycić się nagrodami i wyróżnieniami uzyskanymi w prestiżowych konkursach fotograficznych na całym świecie, na czele z Word Press Photo Contest.

30-lecie Instytutu Fotografii Kreatywnej

Co warte pokreślenia, aktualnie w 19-osobowej kadrze wykładowców znajduje się czterech Polaków: Jan Brykczyński, Michał Szalast, dr Rafał Milach oraz dr Arkadiusz Gola. Na przestrzeni 30 lat działalności Instytut zorganizował wiele wystaw na terenie Czech oraz w wielu miastach w Europie, m.in. w: Brnie, Warszawie, Katowicach, Budapeszcie, Moskwie, Wilnie, Wiedniu, Berlinie oraz Paryżu.

Instytut Twórczej Fotografii powstał w 1990 roku przy Uniwersytecie Śląskim w Opawie. Jest jedną z najlepszych i najważniejszych szkół fotografii w Europie. Wśród jego wykładowców i absolwentów można znaleźć wielu wybitnych twórców, zdobywców najważniejszych nagród i wyróżnień w dziedzinie fotografii.

Wystawę „Po trzydziestce” zwiedzać będzie można do 24 października br.

Wernisaż wystawy “Po trzydziestce”

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.