Wiadomości z Zabrza

W ZSO nr 14 pojawiły się pojemniki ze środkami higienicznymi dla uczennic

  • Dodano: 2021-09-23 14:45

Kolejna zabrzańska szkoła przystąpiła do „Akcji Menstruacja”. W szkolnych toaletach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Zabrzu znalazły się pojemniki z bezpłatnymi środkami higienicznymi dla kobiet.

22 września Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Zabrzu poinformował poprzez media społecznościowe, że ich szkoła przyłączyła się do Akcji Menstruacja, a w ich szkolnych toaletach postawiono skrzynki ze środkami higienicznymi dla kobiet. 

Walka z ubóstwem menstruacyjnym wśród uczennic

Zainicjowany jesienią 2020 roku projekt „Akcja Menstruacja w Twojej szkole” to odpowiedź Fundacji Akcja Menstruacja na problem z ubóstwem menstruacyjnym wśród uczennic. W ramach projektu zwiększają dostęp do ogólnodostępnych środków menstruacyjnych i rzetelnej wiedzy na temat miesiączki dla uczniów polskich szkół.

- Według badań przeprowadzonych przez firmę P&G, 1 na 6 uczennic opuściła kiedyś zajęcia w szkole z powodu braku dostępu do środków higienicznych. Najprostszym sposobem zapobiegającym opuszczaniu lekcji podczas okresu jest zapewnienie dostępu do produktów menstruacyjnych w szkole - czytamy na stronie internetowej Fundacji Akcja Menstruacja.

Jak przekazują organizatorzy akcji, udział w projekcie "Akcja Menstruacja w Twojej szkole" gwarantuje szkole otrzymanie za darmo pudełka na podpaski i tampony do postawienia we wszystkich szkolnych toaletach. Fundacja zapewnia również zapas środków higienicznych do końca roku szkolnego.

- Dotychczas z takiej formy pomocy skorzystało ponad 100 tysięcy osób uczących się! - przekazują organizatorzy projektu  „Akcja Menstruacja w Twojej szkole”.

"Akcja Menstruacja" w zabrzańskich szkołach

W Zabrzu do projektu „Akcja Menstruacja w Twojej szkole” łącznie zgłoszono siedem szkół:

W ramach akcji uczennice mogą bezpłatnie korzystać z zasobów skrzyneczek menstruacyjnych. Jeśli ich sytuacja finansowa im na to pozwoli i chcą pomóc innym uczennicom, mogą włożyć do skrzynek własne podpaski i tampony.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również