Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu znaleziono niewybuchy, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej

  • Dodano: 2020-03-25 10:00

W poniedziałek przed południem w Zabrzu w rejonie hałdy przy osiedlu Guido znaleziono niewybuchy, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Do czasu przybycia saperów obszar, na którym znajdowały się pociski, był zabezpieczany przez zabrzańskich policjantów. Ewakuacja mieszkańców nie była konieczna.

Pociski zostały zabrane przez saperów

Znalezione niewybuchy to pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej. Pociski znalezione zostały przez mieszkańca Zabrza, który spacerował w rejonie hałdy.  Pociski znajdowały się z dala od zabudowań mieszkalnych i były otocozne wałem ziemnym, dlatego ewakuacja mieszkańców nie była konieczna. Do czasu wywiezienia pocisków, miejsce zdarzenia zabezpieczali zabrzańscy policjanci.

W przypadku znalezienia przedmiotu podobnego do niewybuchu należy zachować dużą ostrożność. Przedmiotu tego nie wolno dotykać, rzucać w niego kamieniami, ruszać z miejsca lub podpalać.


Natychmiast należy powiadomić odpowiedni organ, korzystając z numeru alarmowego 112.


Zawiadamiając, należy podać miejsce i opis zlokalizowanego przedmiotu, który może być ładunkiem wybuchowym. Numer telefonu, z którego prowadzona jest rozmowa i swoje nazwisko. Uzyskać potwierdzenie przyjęcia powyższego zawiadomienia.

Poniżej  prezentujemy wygląd najczęściej znajdywanych niewybuchów. 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • mieszkaniec guido

    A gdzie jest w Zabrzu osiedle GUIDO? i gdzie ta hałda?Czy chodzi o osiedle JANEK?pierwsze słyszę.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.