Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu zasadzono kolejne tysiąc drzew! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-04-28 07:45, aktualizacja: 2023-04-28 08:37

Wczoraj w lesie komunalnym w dzielnicy Biskupice odbyła się kolejna w tym roku akcja nasadzenia drzew. Tysiąc sadzonek buku i klonu zwyczajnego zasadziła młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 20, 21 oraz 22.

Łącznie zabrzańskie lasy komunalne zyskają w tym roku 11 tysięcy młodych drzew

Drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Tym razem młodzież sadziła nowy fragment lasu w miejscu, gdzie pierwotnie rosły topole balsamiczne – sprowadzony przed laty do naszego kraju gatunek obcy, pochodzący z terenów ameryki północnej. Dobór gatunku sadzonek, które zostały dziś wkopane nie jest przypadkowy.

– Buk i klon są jednymi z głównych gatunków lasotwórczych w Polsce. Młodzież ma dziś do dyspozycji 2-3 letnie sadzonki, co daje obraz jak długotrwałym procesem jest odbudowa lasu. Z drugiej jednak strony zastępujemy gatunki obce rodzimymi, dzięki czemu odbudowujemy naturalną florę i faunę. W tym roku planujemy zasadzić ponad 11 tys. nowych drzew w zabrzańskich lasach komunalnych – informuje leśnik dr Piotr Malcher.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również