Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu ruszyła budowa Śląskiego Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu

 • Dodano: 2020-05-08 08:00, aktualizacja: 2020-05-08 08:11

6 maja na terenie zabrzańskiego kampusu Politechniki Śląskiej przy ul. Roosevelta rozpoczęła się budowa Śląskiego Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu, które służyć będzie Wydziałowi Inżynierii Biomedycznej.

Ten wart ok. 100 mln zł projekt realizowany jest dzięki przekazaniu uczelni przez Miasto Zabrze nieruchomości gruntowej. Inwestycja powstaje we współpracy ze światowym liderem technologii medycznych – firmą Philips Healthcare.

Celem projektu jest stworzenie unikalnego zespołu wysokospecjalistycznych laboratoriów badawczo-technologicznych, dedykowanych wpieraniu firm działających w obszarze wdrażania wyrobów oraz technologii medycznych.

Ośrodek zajmie się opracowywaniem nowoczesnych technologii oraz wyrobów medycznych, wpisujących się w aktualne zagadnienia zdrowotne stanowiące odpowiedź na wyzwania współczesnej medycyny w obszarze starzejącego się społeczeństwa oraz wdrażania rozwiązań z zakresu medycyny spersonalizowanej. Realizacja projektu wpłynie również na wzrost konkurencyjności firm z szeroko rozumianej branży inżynierii biomedycznej i pozwoli na ich uczestnictwo m.in. w europejskich i światowych platformach technologicznych, tworząc szanse na skuteczne wykorzystanie możliwości jakie niesie międzynarodowa kooperacja. 

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • Emeryt - zapalony rowerzysta

  Z buta na nogach , dość tych samochodów :) Z tym, że tam był parking z prawdziwego zdarzenia.

  • Emeryt - zapalony rowerzysta
   2020-05-11 06:37
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Sara

  Gdzie w takim razie pracownicy oraz studenci będą mogli parkować?

 • Mlody

  Znając życie będą parkować na osiedlach umilając życie mieszkańcom

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.