Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu odbył się Międzynarodowy Festiwal Tańca

  • Dodano: 2019-05-14 10:00

Za nami 22. Międzynarodowy Festiwal Tańca, który odbył się w ub. niedzielę w hali widowiskowo-sportowej „Pogoń” przy ul. Wolności 406 w Zabrzu.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: przedstawiciele zabrzańskiego samorządu na czele z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik oraz przewodniczącą Rady Miasta Zabrze Łucją Chrzęstek-Bar, członkowie stowarzyszeń tanecznych oraz miłośnicy tańca z Zabrza i okolic.

Zabrzański festiwal jest jednym z trzech tego typu wydarzeń tanecznych rozgrywanych w naszym kraju

Zorganizowany został przez Federację Tańca Sportowego, Taneczny Klub Sportowy „GTC” oraz Miasto Zabrze. Wypełniona po brzegi hala „Pogoń” po raz kolejny zamieniła się w profesjonalny parkiet taneczny, na którym od rana rozbrzmiewała muzyka rytmicznych tańców latynoamerykańskich (rumba, czacza, jive) i klasycznych walców.

Tancerze przyjechali do nas z całej Polski, a także z Litwy, Ukrainy, Węgier, Czech, Słowacji, Niemiec czy z Włoch, by rywalizować w tańcu sportowym World Dance Sport Federation i zbierać punkty w rankingu WDSF. Zmagania tancerzy w kategoriach Open Latin Adult, Open Standard Adult, Open Youth Standard/Latin oceniała komisja sędziowska złożona z międzynarodowych ekspertów, którzy przybyli m.in. z Estonii, Czech, Słowacji, Rumunii, Węgier i Austrii.

W czasie obrad sędziów wydarzenie uatrakcyjniły pokazy w wykonaniu duetu akrobatycznego Delfina i Bartek oraz występ Łukasza Świrka - Człowieka Flagi, uczestnika programu "Mam Talent". Galę finałową po raz kolejny poprowadziła Ilona Pavlović, wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim i jurorka telewizyjnego programu tanecznego oraz Sławomir Kurzak.

Wyniki:

Tańce Standardowe ( Główny Turniej)
WDSF International Open Adult LA

1.    Stopka Dariusz – Rek Karolina Konstancja (Polska)
2.    Vaikasas Gabrielius – Grabowska Klaudia (Polska)
3.    Subczyński Paweł – Kucharska Aleksandra (Polska)

Tańce Latynoamerykańskie (Główny Turniej)
WDSF Open Adult ST 

1.    Fazullin Armand - Iwańska Klaudia (Polska)
2.    Masaryk Vaclav - Chovancikova Klara (Czechy)
3.    Wiśniewski Patryk – Mrówczyńska Paulina (Polska)

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.