Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu odbył się II Festiwal Kultury Ormiańskiej [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-06-27 09:15

Już po raz drugi odbył się w naszym mieście Festiwal Kultury Ormiańskiej. W ubiegłą sobotę obchody tego wydarzenia rozpoczęły się odsłonięciem i poświęceniem pomnika 655-lecia utworzenia Archidiecezji Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego i wielowiekowej przyjaźni ormiańsko-polskiej, który powstał na skwerze przy ul. Witolda Brysza 4. Następnie Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej uświetniła koncertem 120. rocznicę urodzin wybitnego kompozytora Arama Chaczaturiana. Solistką koncertu była młoda i utalentowana skrzypaczka Aleksandra Zientek. Inicjatorem Festiwalu Kultury Ormiańskiej jest konsul honorowy Armenii w Zabrzu Hraczja Bojadżjan.

Za nami Festiwal Kultury Ormiańskiej

W uroczystości udział wzięli m.in.: prezydent Miasta Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, wysoki komisarz ds. diaspory Republiki Armenii Zareh Sinanian, ambasador republiki Armenii w Polsce Samvel Mkrtchian, biskup Diecezji Gliwickiej Sławomir Oder, prymas Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego Markos Howhannisjan, przedstawiciel MSWiA dyrektor Andrzej Sosnowski, przedstawiciel MSZ Paweł Cieplak, Komendant Policji w Zabrzu Dariusz Kopeć, a także przedstawiciele organizacji ormiańskich w Polsce.

– W Zabrzu szukamy tego co łączy. Integracja międzynarodowa, opierając się na dialogu i partnerstwie, kształtuje pozytywne relacje pomiędzy państwami, narodami i samorządami. Przede wszystkim zaś łączy ludzi w przyjaźni, wzajemnym zrozumieniu oraz kulturowej różnorodności. Cieszy fakt, że Zabrze to miejsce odgrywające istotną rolę na mapie stosunków dyplomatycznych. Wierzę, że uroczyste odsłonięcie pomnika przyczyni się do zbudowania jeszcze mocniejszych więzi przyjaźni i współpracy między Polską i Republiką Armenii – komentowała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również