Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu kierowcy 147 razy przekroczyli prędkość

  • Dodano: 2019-03-25 12:45

Zabrzańscy policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach po raz kolejny przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne „Kaskadowy pomiar prędkości”.

To kolejna edycja ogólnopolskiej akcji powtarzanej cyklicznie i ukierunkowanej na ujawnianie kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

Zabrzańska drogówka ujawniła aż 147 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących

Najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji, a także występowania zagrożenia na drogach jest lekceważenie przepisów ruchu drogowego. W szczególności dotyczy to niedostosowania dozwolonych prędkości jazdy zarówno do ograniczeń jak i istniejących w danej chwili warunków jazdy. Brawura za kierownicą może skończyć się tragicznie nie tylko dla kierującego. Nierzadko cierpią także pasażerowie oraz inni użytkownicy dróg. Wypadek drogowy to również tragedia dla rodziny i najbliższych poszkodowanego. Dlatego też na terenie całego kraju policjanci drogówki przeprowadzili dziania pn. "Kaskadowy pomiar prędkości". Akcja ukierunkowana była na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem zarówno ręcznych mierników prędkości jak i wideorejestratorów.

Zabrzańscy mundurowi, którzy w szczególności dbają o bezpieczeństwem na drogach wzięli udział w ogólnopolskich działaniach. Od godziny 6.00 w piątek aż do 22.00 w różnych rejonach Zabrza kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierujący. Po raz kolejny okazało się, że na zabrzańskich drogach nie brakuje osób, które niestety lekceważąc ograniczenia prędkości, umyślnie łamiąc przepisy, narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci skontrolowali 175 pojazdów i ujawnili aż 147 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości oraz 23 innych naruszeń „kodeksu drogowego”. Kierujący lekceważący ograniczenia ukarani zostali mandatami. Mundurowi zatrzymali również jednego kierującego, który kierował pojazdem pomimo orzeczonego wobec niego przez sąd zakazu. Dla 3 kierowców kontrola zakończyła się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu, a w 6 przypadkach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów.

Pamiętajmy, że dobra pogoda i prosta droga nie upoważniają kierujących do przekraczania dozwolonej prędkości. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych sytuacji, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie będziemy w stanie opanować prowadzonego pojazdu, a tym samym przyczynić się do tragicznego w skutkach zdarzenia.

Po raz kolejny apelujemy więc o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Tego typu wzmożone działania kontrolne będą kontynuowane.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Bart

    sporo razy ktoś bez yanosika jechał, ąz ciężko mi uwierzyćw dobie smartfonów i darmowych apek tego typu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.