Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu gościła delegacja z francuskiego Seclin 

  • Dodano: 2022-05-12 06:45, aktualizacja: 2022-05-12 07:03

10 maja w Zabrzu gościła delegacja z miasta partnerskiego – z francuskiego Seclin. Młodzież i nauczyciele reprezentujący Kolegium Jean Demailly spotkali się z rówieśnikami i gronem pedagogicznym III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu.

Natomiast w zabrzańskim Ratuszu gościli przedstawiciele samorządu na czele z merem Seclin Xavier’em Cadart’em.


Celem wizyty delegacji z Francji było m.in. dotarcie do miejsc upamiętniających ważne wydarzenia historyczne w Europie i na świecie. Wizyta w Polsce miała na celu ugruntowanie najważniejszych wartości, takich jak tolerancja, szacunek, równość, wolność oraz poszanowanie pokoju wśród młodych Francuzów.

Uczniowie odwiedzili m.in. Oświęcim i Kraków

Jednym z ważniejszych punktów podróży była jednak wizyta w Zabrzu, gdzie oprócz udziału w zajęciach w III LO członkowie delegacji zwiedzali także podziemną trasę w zabytkowej kopalni Guido.

Reprezentanci samorządu z Seclin spotkali się natomiast z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik. W trakcie rozmów podsumowali dotychczasowe partnerstwo i ustalili nowe kierunki współpracy pomiędzy miastami. W ramach swojej wizyty w Zabrzu mer Francois-Xavierw miał okazję zwiedzić Główną Kluczową Sztolnię Dziedziczną oraz Arenę Zabrze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.