Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu działa nowy uniwersytet!

  • Dodano: 2023-07-20 08:00, aktualizacja: 2023-07-20 08:14

Weekendowy Uniwersytet Parkowy znów zaprasza na zajęcia, znów na polanie przy fontannie, w zabrzańskim Parku Miejskim! Tym razem wykładowcy ze szczególną niecieprliwością czekają na seniorów.

Nowy cykl zajęć dla seniorów w Zabrzu

Ciekawych tematów do rozmowy nie braknie, tak samo jak miejsca w sali wykładowej: pod chmurką, na trawie. W tym semestrze będzie m.in. o bezpieczeństwie, zdrowiu, wspólnej Europie. Pierwsze zajęcia już 23 lipca. 

- Rok temu, gdy zainicjowaliśmy Weekendowy Uniwersytet Parkowy, przekonaliśmy się, że przestrzeń do dyskusji w Zabrzu, z zabrzanami jest znacznie większa niż ta w Parku Miejskim. I to nas ogromnie cieszy. Dlatego ponownie zapraszamy mieszkańców na zajęcia. Zależy nam na także uczestnictwie seniorów. Mamy nadzieję, że zaproponowane tematy staną się punktem wyjścia do rozmowy o potrzebach i oczkiwaniach tej grupy zabrzan - mówi Agnieszka Rupniewska, przewodnicząca Stowarzyszenia Nowe Zabrze, które wspólnie z Radą Dzielnicy Śródmieście prowadzi Weekendowy Uniersytet Parkowy. 

Zdobywaj wiedzę w parkowej atmosferze

Każdy student Weekendowego Uniwersytetu Parkowego otrzyma indeks, a na zakończenie semestru, 27 sierpnia, dyplom. Zajęcia będą odbywać się w każdą wakacyjną niedzielę, od 23 lipca. Początek o godz. 16.00. Odwołać może je niesprzyjąjąca pogoda: deszcz lub burze. Wstęp jest bezpłatny

Studenci proszeni są o zabranie ze sobą koców, mat lub krzesełek turystycznych.

W Zabrzu działa nowy uniwersytet! / fot. Stowarzyszenie Nowe Zabrze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również