Wiadomości z Zabrza

W Zaborzu i Rokitnicy kradli prąd

  • Dodano: 2019-04-29 10:45

Zabrzańscy mundurowi prowadzą czynności w sprawie kradzieży energii elektrycznej.

W wyniku podjętych wraz z pracownikami energetyki kontroli ujawnili 3 nielegalne podłączenia w centrum miasta na Zaborzu i w Rokitnicy.

Co grozi za kradzież energii elektrycznej?

Przypominamy, że sprawcom kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, której wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeprowadzili kolejne działania mające na celu ujawnienie nielegalnego poboru energii elektrycznej. Czynności podejmowane cyklicznie doprowadzają do ujawniania kolejnych przypadków nielegalnych podłączeń energii elektrycznej. Tym razem policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą ustalili, że właściciele mieszkań przy ulicy Sienkiewicza i Szybowej i kradli prąd. Czynności w sprawach trwają.

Nielegalne przyłącza energii stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei może stać się przyczyną pożaru bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób zamieszkujących w sąsiedztwie.

Przypominamy, że kradzież prądu, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Sprawcy będą także musieli uregulować naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, której wysokość wynosi od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Sienkiewicza do Zaborza ma się tak jak bajtel do bojtla.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.