Wiadomości z Zabrza

W trosce o bezpieczeństwo dzieci podczas ferii zimowych

  • Dodano: 2023-01-23 09:15

Zabrzańscy policjanci niemal codziennie odwiedzają placówki oświaty, w których prowadzone są zajęcia dotyczące bezpieczeństwa. Podczas spotkań mundurowi przeprowadzają pogadanki dotyczące bezpieczeństwa w trakcie zimowego wypoczynku. Tym razem policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 20 w Zabrzu.

Policjanci spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 20 w Zabrzu

Jak bezpiecznie uprawiać zimowe sporty? Na co zwrócić uwagę podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu? Jakich zachowań unikać podczas pobytu w domu pod nieobecność rodziców? Jak reagować na zaczepki ze strony obcej osoby? Dlaczego tak ważne jest posiadanie odblasków na drodze? Pod jakimi numerami telefonów znajdziemy pomoc? Odpowiedź na te i wiele innych pytań starali się uzyskać policyjni profilaktycy, którzy spotkali się dziećmi z Przedszkola nr 48 w Zabrzu.

Pretekstem do zorganizowania zajęć był trwające ferie. Policyjne prelekcje prowadzone w szkołach i przedszkolach są fundamentalnym elementem programu profilaktycznego zabrzańskiej komendy „Bezpieczne ferie 2023”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również