Wiadomości z Zabrza

W sylwestrową noc zaatakowali kobietę młotkiem. Usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa

  • Dodano: 2020-01-03 11:15

Policjanci z II komisariatu zatrzymali 23-latka i 25-latka, którzy w sylwestrową noc pobili 40-letnią kobietę. Sprawcy wyważyli drzwi do mieszkania kobiety i wtargnęli do środka. Później bili ją młotkiem po głowie. Mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa.

W sylwestrową noc zaatakowali kobietę młotkiem

Krótko po godzinie 2.00 w sylwestrową noc policjanci z drugiego komisariatu zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w dzielnicy Biskupice. Według zgłoszenia doszło tam do pobicia. Kiedy mundurowi dojechali na miejsce, z klatki schodowej wybiegał akurat mężczyzna z kominiarką na głowie i młotkiem trzymanym w ręce. Policjanci podjęli pościg za nim pościg. Po chwili mężczyzna został obezwładniony.

Następnie policjanci udzielili pomocy 40-letniej pokrzywdzonej, którą znaleźli na klatce schodowej. Kobieta była przytomna, ale miała liczne obrażenia twarzy. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Chwilę później w ręce stróżów prawa wpadł także drugi ze sprawców.

Usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa

Ze wstępnych informacji wynika, że mężczyźni zaatakowali 40-latkę, bo chcieli odzyskać pieniądze ze świadczeń socjalnych, które kobieta miała sobie rzekomo przywłaszczyć. Obydwaj w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Mężczyźni usłyszeli już zarzut usiłowania zabójstwa, a o ich dalszym losie zdecyduje dzisiaj zabrzański sąd.

W sylwestrową noc zaatakowali kobietę młotkiem. Usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również