Wiadomości z Zabrza

W piątek rusza pierwsza kolejka Ekstraklasy - czy Górnik Zabrze jest gotowy do sezonu?

 • Dodano: 2019-07-16 13:30

Już piątek wystartuje pierwsza kolejka Ekstraklasy, przy czym Górnik Zabrze swoje starcie z Wisłą Płock rozpocznie dopiero w poniedziałek o godzinie 18. Jesienna runda jest dla biało-niebiesko-czerwonych pełna niewiadomych, bo chociaż ostatni mecz z litewskim, pierwszoligowym Atlantas Kłajpeda zabrzanie wygrali 2:0, to przecież poważne zmiany kadrowe jakie zaszły w drużynie nie pozostaną bez wpływu na ligowe rozgrywki. Zapewne nie pomaga również fakt, że klub jest bez prezesa.

Początek jesiennej rundy będzie okresem docierania nowych zawodników z zespołem

Ostatnie zmiany kadrowe w Górniku mogą z jednej strony budzić niepokój, bo zespół bez Żurkowskiego i Gwilia będzie musiał zapewne w jakiś sposób zrównoważyć ich brak, ale z drugiej strony wydaje się, że świeża krew w zespole bardzo się przyda. Do zespołu dołączył Serb Bainović, barwy górnika zasilił też pochodzący z Gambii pomocnik Alasana Manneh oraz pochodzący z Rudy Śląskiej bramkarz Dawid Kudła. Z włoskiego Udinese wykupiony został obrońca Paweł Bochniewicz. W klubie znaleźli się też napastnik Piotr Krawczyk oraz obrońca Erik Janza,

Przygotowanie do sezonu ocenił grający w barwach "trójkolorowych" Igor Angulo, który w poprzednim sezonie został królem strzelców Ekstraklasy:

W tym momencie najważniejsze jest, aby osiągnąć jak najlepszą formę i ją utrzymać. Pod względem fizycznym na pewno jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu ligowego. Zespół trochę się zmienił. Odeszło kilku zawodników, ale pojawili się nowi. Ciężko pracowali oni przez ten miesiąc przygotowań. Zagraliśmy dobry mecz, a ja widzę drużynę, która jest gotowa do rozpoczęcia sezonu – mówił dla gornikzabrze.pl napastnik Górnika Zabrze, Igor Angulo.

Marcin Brosz również zapewnia, że piłkarze są dobrze przygotowani, a odbyte ostatnio sparingi dostarczają mnóstwa materiału szkoleniowego.

Czy nowy skład Górnika zgra się wystarczająco dobrze, żeby na ligowej tabeli systematycznie piąć się w górę, czas pokaże. Jeżeli jednak w pierwszych meczach piłkarze pokażą klasę i zdobędą komplet punktów, to zapewne w kibicach po raz kolejny rozpali się nadzieja na zdobycie Mistrza Polski. Pierwszy sprawdzian odbędzie się już w poniedziałek w meczu z Wisłą Płock.

Górnik Zabrze wciąż jest bez prezesa

Poprzedni sezon zabrzanie zakończyli w grupie spadkowej, udało im się jednak utrzymać w Ekstraklasie. Wyniki nie powalały, a ostatecznie prezes Bartosz Sarnowski po skończonej kadencji został wezwany "na dywanik" do prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik. Sarnowski miał przygotować strategię rozwoju klubu, tego jednak nie zrobił, a to może oznaczać, że nie jest już zainteresowany dalszym prowadzeniem Górnika Zabrze.

Klub prowadzi obecnie dwuosobowy zarząd, Małgorzata Miller - Gogolińska i Dariusz Czernik. Rada Nadzorcza półki wciąż czeka na sygnał od właściciela, czyli od miasta. Sytuacja jest osobliwa, bo były prezes Sarnowski po prostu znikł, posiedzenie Rady Nadzorczej jest zawieszone, miasto nie podejmuje żadnej decyzji, a nowego prezesa jak było tak nie ma.

Czy brak prezesa wpłynie na wyniki sportowe klubu? Prawdopodobnie nie, a przynajmniej nie w krótkiej perspektywie. Mimo to sytuacja zaczyna się robić kuriozalna, a kibice również zaczynają się niecierpliwić.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • Emeryt - zapalony rowerzysta

  Prawie sami optymiści w szansach na tytuł. Szanse są zawsze , ale trzeba być realistą ( czyli bez szans )

  • Emeryt - zapalony rowerzysta
   2019-07-18 17:59
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.