Wiadomości z Zabrza

W niedzielę odbył się hip-hopowy koncert na rzecz dzieci z onkologii

  • Dodano: 2021-08-25 13:15

W ubiegłą niedzielę Stowarzyszenie MocnoSpołeczni zorganizowało hip-hopowy koncert na rzecz dzieci z onkologii. Uzbieraną kwotę przeznaczono na zakup słodyczy i bidonów dla dzieci.

Hip-Hopowy koncert w Zabrzu

Stowarzyszenie MocnoSpołeczni działa na terenie naszego miasta od połowy roku 2020, a już mogą pochwalić się wieloma akacjami zakończonymi sukcesem. Tym razem zorganizowali koncert charytatywny na rzecz dzieci z onkologii.

Koncert odbył się w niedzielę 22 sierpnia w znajdującym się w centrum miasta klubie FunFest. Rozpoczął się o godzinie 17:00 i trwał 5 godzin. Podczas koncertu wystąpili między innymi zabrzańscy raperzy.

Prezenty dla dzieci z oddziału onkologii

Łącznie podczas koncertu uzbierano około 3 tysiące złotych, które w całości przekazano na rzecz dzieci z oddziału onkologii. Stowarzyszenie przekazało dzieciom 25 toreb wypełnionych słodyczami oraz kolorowe filtrujące bidony.

- Dzięki uzbieranej sumie na koncercie, było co dzisiaj nosić na oddział. Przygotowaliśmy 25 mega toreb z łakociami oraz z wspomnianymi bidonami i choć z powodów pandemii i szpitalnych restrykcji nie było nam dane przekazać dzieciom podarunków osobiście, to widząc radość i wdzięczność jednego z rodziców odbierających paczki, wiemy, że wykonaliśmy wszyscy razem kawał dobrej roboty, malując uśmiech dzieciom w tym trudnym czasie - przekazał poprzez media społecznościowe Ariel Rolnik, założyciel Stowarzyszenia MocnoSpołeczni.

Stowarzyszenie MocnoSpołeczni organizowało już wiele akcji charytatywnych na terenie Zabrza, a między innymi „Górę grosza” na rzecz niepełnosprawnych kibiców Górnika Zabrze, zbiórkę zabawek na rzecz dzieci z domu dziecka oraz zbiórki żywności dla znajdujących się w potrzebie mieszkańców miasta. Stowarzyszenie włączyło się również w akcję „Sprzątamy Mikulczyce”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również