Wiadomości z Zabrza

W Miejskim Ogrodzie Botanicznym odbył się XIII Festiwal Kwiatów

  • Dodano: 2019-06-18 10:45

Już po raz trzynasty w Miejskim Ogrodzie Botanicznym odbył się Festiwal Kwiatów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W trakcie dwudniowej imprezy licznie przybyli mieszkańcy naszego miasta i regionu podziwiali bogatą roślinność i kolorowe rabaty kwiatów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska ogrodnicze z sadzonkami: ziół, bylin i krzewów ozdobnych. Pracownicy ogrodu udzielili wiele praktycznych porad z zakresu hodowli i pielęgnacji roślin.

Ciekawie prezentowała się oferta rękodzieła artystycznego: ceramika, biżuteria, papieroplastyka

Na scenie wystąpili laureaci konkursów poetyckich i muzycznych. W letnim repertuarze doskonale czuła się Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod dyrekcją Henryka Mandrysza. Dużo pozytywnej energii zawierał koncert zespołu i chóru gospel „ Z miłości”. Dla miłośników nowych brzmień, bluesa i rocka zagrały zespoły: Tukey, Blues Bazar i Highway.

O wyjątkowości i historii zabrzańskiego ogrodu botanicznego na mapie miasta i regionu mówił zastępca prezydenta Miasta Zabrze -Krzysztof Lewandowski, który uczestniczył w otwarciu Narodowej Kolekcji Żurawek i nowej ścieżki edukacyjno-dydaktycznej w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • jstt

    jak co roku bardzo fajny festiwal kwiatów , ale reklamy żadnej w ogłoszeniach nowin Zabrzańskich prawie nic , Na tym portalu dopiero informacja po fakcie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.