Wiadomości z Zabrza

VI Zabrzański Budżet Partycypacyjny - głosowanie trwa do jutra

  • Dodano: 2019-10-16 10:30

24 października dowiemy się, które z projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach VI edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego zostaną zrealizowane.

Do podziału czeka ponad 5 mln zł. Głosowanie potrwa dwa tygodnie – do 17 października

Mieszkańcy będą mogli oddać swój głos na siedem projektów ogólnomiejskich, w tym m.in. na pumptruck, sztuczne boisko na obiektach Walki Makoszowy czy „Strefę Wypoczynku” oraz 62 projekty dzielnicowe, wśród których znajdziemy m.in. place zabaw, place treningowe, boiska czy wybiegi dla psów.

Celem głosowania, które rozpocznie się w naszym mieście 3 października, będzie wybór projektów, które następnie zostaną zrealizowane w ramach VI edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego. Głosowanie przeprowadzone zostanie w formie elektronicznej za pomocą interaktywnego formularza dostępnego z każdego miejsca poprzez standardowe przeglądarki stron www (link zamieszczony zostanie na www.um.zabrze.pl).

Dostępne będą również punkty stacjonarne , w których będzie można głosować elektronicznie (zostanie tam udostępniony komputer) oraz punkty, gdzie będzie można oddać głos poprzez papierową kartę do głosowania (adresy punktów zamieszczone zostaną na www.um.zabrze.pl).

W celu wzięcia udziału w głosowaniu mieszkaniec będzie musiał podać swoje dane (imię, nazwisko, adres zamieszkania w Zabrzu, dzielnicę zamieszkania, datę urodzenia) oraz złożyć oświadczenie o zgodzie na procedowanie zgodnie z regulaminem. W przypadku głosowania drogą elektroniczną będzie potrzebował dodatkowo albo adres poczty elektronicznej (e-mail) lub numer telefonu komórkowego, które zostaną wykorzystane do potwierdzenia oddawanego głosu.

Uprawnionym do udziału w głosowaniu jest każdy mieszkaniec Zabrza. Nie ma znaczenia posiadanie lub nie zameldowania stałego lub czasowego w Zabrzu. Osoby, które nie ukończyły 13 lat mogą głosować posiadając zgodę opiekuna prawnego (rodzica).


W trakcie głosowania można wskazać maksymalnie dwa projekty: jeden z listy ogólnomiejskiej oraz jeden z listy dzielnicowej.

Więcej informacji na temat VI edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego znajdziecie Państwo na stronie www.um.zabrze.pl w zakładce „Budżet partycypacyjny”.

Instrukcja głosowania w VI edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego w załączeniu.

Dokumenty do pobrania:

Instrukcja głosowania w VI edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • hanys

    Załamka! Po raz pierwszy nie mam na co głosować. Czy jeżeli ew. zagłosuję na boisko sportowe przy szkole, to będę mieć wolny dostęp do korzystania z niego? Dlaczego nie można zobaczyć listy wniosków z podziałem na dzielnice, tak jak było to w ostatnich latach?

  • hanys

    Załamka! Po raz pierwszy nie mam na co głosować. Czy jeżeli ew. zagłosuję na boisko sportowe przy szkole, to będę mieć wolny dostęp do korzystania z niego? Dlaczego nie można zobaczyć listy wniosków z podziałem na dzielnice, tak jak było to w ostatnich latach?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.