Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Uwaga! Oszuści w Zabrzu podszywają się pod firmę energetyczną TAURON

  • Dodano: 2019-03-12 13:00, aktualizacja: 2019-03-13 07:30

Tauron ostrzega przed nieuczciwymi przedstawicielami handlowymi podszywającymi się pod firmę energetyczną. Ofiarami oszustów padają przede wszystkim osoby starsze. Dlatego, warto przypomnieć, że przedstawiciele spółki "nie chodzą po domach, aby sprzedawać prąd lub gaz".

Oszuści chodzący po domach

Mieszkańcy Zabrza również alarmują, że od kilku dni m.in.: w Zaborzu zdarzały się przypadki, że osoby podające się za pracowników Taurona, odwiedzili ich w domu w celu podpisania nowej umowy.

- Ostatnio zapukało do moich drzwi dwóch młodych ludzi. Zaczęli mi opowiadać o nowej promocyjnej ofercie na prąd i tłumaczyli, że wystarczy im tylko mój podpis. Wydało mi się to podejrzane, że przedstawili się jako sprzedawcy Taurona, a w telewizji słyszałam, że Tauron nie chodzi po domach, aby sprzedawać prąd lub gaz. Na szczęście niczego nie podpisałam - mówiła pani Anna z Zabrza.

Klienci relacjonują, że nieuczciwi akwizytorzy uzyskują podpis na nowych umowach na zakup energii elektrycznej, wykorzystując różne, podstępne sposoby:

  • podają się za pracowników spółki i "zakładu energetycznego",
  • informują, że "trzeba podpisać nową umowę, bo zmienia się system rozliczeń",
  • lub "trzeba podpisać nową umowę, bo wynika to z przepisów prawa".

Jak obronić się przed oszustami? Tauron radzi

Tauron zachęca, by klienci sprawdzali przedstawicieli handlowych, którzy pukają do ich drzwi. Ważne jest, żeby przed podpisaniem jakichkolwiek dokumentów dokładnie zapoznawać się z przedstawianą ofertą.

Jednocześnie warto przypomnieć, że każdemu klientowi przysługuje ponadto prawo do odstąpienia od umowy podpisanej poza lokalem sprzedawcy (na przykład w domu) w ciągu 14 dni - bez podawania przyczyn i bez ponoszenia konsekwencji.

Firma uruchomiła nawet specjalną infolinię.

- Jeżeli zawarłeś umowę na odległość (np. w domu, przez telefon) lub nie jesteś pewny, czy przyjęta przez telefon oferta jest od TAURONA zadzwoń na numer 555 444 555 (opłata jak za zwykłe połączenie telefoniczne, zgodne z taryfą operatora) - informują przedstawiciele firmy.

Ponadto Tauron udostępnia wzór dokumentów, potrzebnych do odstąpienia od umowy oraz informacje, jak je poprawnie wypełnić.

Warto dodatkowo przestrzec bliskich, znajomych, sąsiadów przed możliwymi atakami oszustów.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Podgórny

    dobry wieczór wszystkim czytającymmam sprawę odnosnie tych oszustów bo o co chodzi dzisiaj około godziny 12 przyszło do mojej babci dwóch przedstawicieli z spółki „fortum” była to kobieta imieniu nie znanym i był również mężczyzna o imieniu Maciej K. nie zostawiają żadnego kontaktu do siebie i był bym wdzięczny o rozsylanie tego na całą Polskę

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.