Wiadomości z Zabrza

Uwaga! Ostrzegamy przed burzami i intensywnymi opadami deszczu!

  • Dodano: 2019-05-21 13:15

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi burzami i opadami deszczu na terenie niemal całego kraju. Również na Śląsku można spodziewać się gwałtownych załamań pogody.

Opady mają wynieść od 30 do 50 mm i mogą występować od dzisiejszego popołudnia aż do jutra, czyli 22 maja, mniej więcej do godziny 10. Burzom będzie towarzyszył porywisty wiatr osiągający prędkość do 60 km/h.

Jest to ostrzeżenie pierwszego stopnia, co według IMGW oznacza, że:

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - czytamy na stronie IMGW.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również