Wiadomości z Zabrza

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu w ciągu DK88

  • Dodano: 2023-08-30 12:30

W najbliższym czasie czekają nas kolejne utrudnienia na Drodze Krajowej nr 88 w Zabrzu. Sprawdźcie zmiany w tymczasowej organizacji ruchu.

Utrudnienia na DK 88

W związku z przystąpieniem do realizacji kolejnego etapu prac remontowych wiaduktu w ciągu ul. Hermisza wykonawca prac, firma Eurovia Polska S.A. informuje, że 30 sierpnia br. zmieniona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na Drodze Krajowej nr 88. Zamknięte zostaną dwa środkowe pasy jezdni, ruch odbywać się będzie pasami skrajnymi.

Dodatkowo w dniu 4 września (poniedziałek) o godz. 10:00 zostanie wprowadzony etap Ia tymczasowej organizacji ruchu w związku z robotami naprawczymi konstrukcji ustroju nośnego dla wiaduktu wschodniego i zachodniego nad DK88 i torami PKP. W tym etapie w rejonie robót zamknięte zostaną dwa skrajne pasy ruchu w ciągu DK 88, przylegające bezpośrednio do podpór remontowanych wiaduktów. Ruch będzie odbywał się skrajnie lewym pasem jazdy w kierunku Bytomia oraz skrajnie lewym pasem w kierunku Gliwic. Zamknięty pozostaje pas zjazdowy na łącznicę z al. Korfantego. 

Jednocześnie przypominamy, iż nadal pozostaje zamknięty pas zjazdowy z DK88 na łącznicę z al. Korfantego. Utrudnienia występują w związku z realizacją zadania pn. „Przebudowa obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze z podziałem na części. Część 7: Wiadukt w ciągu ul. Hermisza nad DK88 i torami PKP.”

Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonej tymczasowej organizacji ruchu i ograniczeń prędkości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również