Wiadomości z Zabrza

Uszkodzenie gazociągu przy ul. Wolności. Droga jest zablokowana!

  • Dodano: 2023-11-09 12:30

Przy ul. Wolności 360 w Zabrzu trwa akcja służb. Uszkodzony został gazociąg średniego ciśnienia. Ulica Wolności jest nieprzejezdna. Wstrzymany został również ruch tramwajowy.

Zabrze. Koparka uszkodziła gazociąg!

W czwartek 9 listopada przed godziną 12:00 zabrzańscy strażacy otrzymali informację o prawdopodobnym uszkodzeniu gazociągu średniego ciśnienia zlokalizowanym przy ul. Wolności 360 w Zabrzu. Podjęto decyzję o ewakuacji wszystkich sąsiednich obiektów. Całą akcją dowodził Komendant Miejski  Straży Pożarnej w Zabrzu. 

- Prawdopodobnie w wyniku prac za pomocą koparki został uszkodzony gazociąg. Nie doszło do zapłonu, natomiast było stężenie gazu, dlatego rozpoczęto ewakuację sąsiednich obiektów. Ewakuowano ponad 280 osób. Na chwilę obecną sytuacja jest opanowana, już mieszkańcy i użytkownicy ewakuowanych obiektów wrócili do swoich pomieszczeń - poinformował mł. bryg. Wojciech Strugacz, oficer rpasowy Komendy Miejskiej Straży Pozarnej w Zabrzu.

Sytuacja jest już pod kontrolą i nie występuje zagrożenie, jednak na miejscu wciąż interweniują strażacy i pogotowie gazowe. 

Ulica Wolności jest zamknięta w obu kierunkach! Wstrzymany został również ruch tramwajowy. Droga zostanie odblokowana po zakończeniu działań służb.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również