Wiadomości z Zabrza

Wypadek na DK88 w Zabrzu. Pięć osób poszkodowanych!

  • Dodano: 2023-11-09 08:30, aktualizacja: 2023-11-09 09:13

Wczoraj wieczorem doszło do groźnego wypadku na DK88 w Zabrzu. Łącznie pięć osób zostało poszkodowanych. Droga była nieprzejezdna.

Czołowe zderzenie na DK88 w Zabrzu

W środę 8 listopada ok. godziny 20:10 doszło do wypadku drogowego na DK88 w Zabrzu na wysokości ul. Mikulczyckiej. Dwa samochody osobowe zderzyły się tam czołowo. Na miejscu w akcji ratowniczej brali udział policjanci, strażacy i zespoły ratownictwa medycznego.

– 31-latka kierująca renault clio zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z jadącym z naprzeciwka citroenem, którym kierował 46-latek. W zdarzeniu ucierpiało łącznie pięć osób. Kierujący byli trzeźwi – powiedział mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

W pojazdach podróżowało łącznie pięć osób, w tym 13-letnie dziecko. Wszyscy podróżujący pojazdami zostali przewiezieni do szpitala w stanie przytomnym z poważnymi obrażeniami. Cztery osoby były wyciągane z pojazdów, z czego dwie zakleszczyły się w nim i konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu, aby je wyciągnąć. Jedna osoba opuściła pojazd o własnych siłach.

Na miejsce początkowo zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak później został on odwołany. Na czas trwania działań służb droga była nieprzejezdna w obu kierunkach. Droga została odblokowana o godz. 23:22.

Dodatkowo w trakcie przeprowadzanych na miejscu wypadku czynności okazało się, że pasażer jadący clio był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również