Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Urząd Miasta w Zabrzu ma nowego rzecznika prasowego. Został nim Dawid Wowra

  • Dodano: 2019-05-07 11:45, aktualizacja: 2019-05-07 13:46

Dawid Wowra został nowym rzecznikiem prasowym Urzędu Miejskiego w Zabrzu. 6 maja zastąpił na tym stanowisku Sławomira Gruszkę.


Dawid Wowra urodził się  6 stycznia 1992 roku w Bytomiu. Od najmłodszych lat działa na rzecz lokalnej społeczności. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Chorzowie, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego Rady Młodzieżowej. Był posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży XVI kadencji oraz Wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Ruda Śląska.

 
Jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, a w ramach programu Erasmus+ studiował również na Katolickim Uniwersytecie w Lowanium. Posiada doświadczenie zawodowe w pracy w administracji samorządowej, korporacji międzynarodowej oraz organizacjach pozarządowych.


W swojej zawodowej karierze był już rzecznikiem prasowym Związku Górnośląskiego, a w kwietniu 2018 roku został rzecznikiem prezydenta Bytomia, Damiana Bartyli. Posady tej nie utrzymał długo, ponieważ po wyborach samorządowych przeprowadzonych jesienią 2018 roku, w bytomskim magistracie nastąpiły zmiany. Prezydentem został Mariusz Wołosz, a rzeczniczką prasową - Małgorzata Węgiel – Wnuk.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.