Wiadomości z Zabrza

Uroczyste rozpoczęcie III edycji Szkoły Młodzieżowych Liderów Profilaktyki

  • Dodano: 2023-04-04 08:30, aktualizacja: 2023-04-04 08:41

W ubiegłą sobotę, w Szkole Podstawowej nr 20 im. Polskich Himalaistów zainaugurowano trzecią już edycję Szkoły Młodzieżowych Liderów Profilaktyki, która wpisuje się w realizację projektu Aktywna Młodzież. W ramach tej inicjatywy uczniowie kilku zabrzańskich szkół uczestniczą w akcjach i projektach profilaktycznych mających uwrażliwić rówieśników na problemy związane z uzależnieniami.

– Dwie edycje funkcjonowania Szkoły Młodzieżowych Liderów Profilaktyki potwierdziły istotność tego projektu jako inicjatywy propagującej wśród uczniów zabrzańskich placówek oświatowych życie bez nałogów. Liderzy uświadamiają młodzieży negatywne skutki uzależnień, a także wskazują alternatywne sposoby spędzania czasu i radzenia sobie z problemami. Niezwykle cenne są podejmowane w tym celu przedsięwzięcia. Uwrażliwiają one najmłodszych mieszkańców naszego miasta na aktywność fizyczną  oraz przeciwdziałanie uzależnieniom – komentuje program prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W ramach tych działań w poprzedniej edycji uczniowie brali udział m.in. w:

  • Łańcuchu Czystych Serc;
  • Debacie na temat profilaktyki uzależnień wśród młodzieży, z przedstawicielami Miejskiej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych;
  • XIII edycji miejskiego konkursu pod nazwą „Żyj bez Tytoniu” w Światowym Dniu Rzucania Palenia;
  • Audycjach radiowych Radia Silesia;
  • V Wielkim Szkolnym Biegu po Zdrowie, który odbył się 30 maja 2022 r w Parku Poległych Bohaterów z okazji Światowego Dnia bez Papierosa.

Kolejna edycja zapowiada się równie pracowicie i aktywnie. Na liderów czekają ciekawe, wartościowe warsztaty, zajęcia, a także gry i zabawy promujące zdrowy styl życia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również