Wiadomości z Zabrza

Uroczyste podsumowanie Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2022

  • Dodano: 2022-12-16 09:15

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Zabrzu odbyło się uroczyste podsumowanie Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2022. 

Zakończenie tegorocznej kampanii ZTU

Na wydarzenie zaproszono władze Miasta oraz przedstawicieli 22 nagrodzonych szkól tj. 51 uczniów- laureatów ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Nie czas na Nudę" oraz 22 koordynatorów akcji szkolnych.

Koordynatorzy Zachowaj Trzeźwy Umysł tj. Urszula Koszutska-dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, Koordynator ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Wydziale Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Urzędu Miejskiego w Zabrzu – Jan Szulik oraz Agnieszka Kubacka-Dołchun - pedagog w Psychologiczno- Pedagogicznej w Zabrzu, podziękowali wszystkim zaangażowanym w działania Kampanii oraz przedstawili jak ważne tematy poruszała tegoroczne przedsięwzięcie. Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” na rok szkolny 2021/22 została przygotowana specjalnie z myślą o wsparciu dzieci i młodzieży w budowaniu kompetencji i umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Stąd hasło kampanii – „Nie czas na nudę!” – która ma wspierać młode pokolenie w ponownym odnajdywaniu się w realnym świecie i w powrocie do równowagi. Jej celem jest przede wszystkim budowanie u młodych ludzi umiejętności i rozwijania kompetencji radzenia sobie w sytuacjach trudnych, które powodują ryzyko pojawienia się zachowań agresywnych i autodestrukcyjnych, w tym także sięgania po alkohol, dopalacze, papierosy. Kampania ma także na celu wyzwalanie pozytywnych emocji, czyli niwelowanie szkód psychicznych związanych z ograniczeniami nałożonymi w związku z pandemią, a także nabywanie przez uczniów umiejętności zagospodarowania wolnego czasu, promocja aktywnego trybu życia. Poprzez kształtowanie wartości normatywnych liczymy na ograniczenie podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych, będących wynikiem izolacji społecznej.

W uroczystości towarzyszyli specjalni goście:

  1. Dyrektor Biura Prezydenta Miasta Zabrze - Jan Pawluch.
  2. Dyrektor Delegatury w Gliwicach Kuratorium Oświaty w Katowicach.
  3. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Zabrze – Sebastian Dziębowski.
  4. Naczelnik Wydziału Oświaty w Zabrzu – Ewa Wolnica,

oraz dyrektorzy i przedstawiciele miejskich jednostek samorządowych. 

W tym roku w przedsięwzięciu uczestniczyło 36 placówek oświatowych, w tym: 34 szkoły podstawowe, Ognisko Pracy Pozaszkolnej Nr 3 oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, jako koordynator projektu w mieście Zabrze. 

W kampanii uczestniczyli: SP1, SP2, SP3, SP 5, SP7, SP8, SP14, SP16, SP17, SP18, SP20, SP21, SP22, SP23, SP24, SP26, SP27, SP28, SP 30, SP31, SP 32, SP33, SP34, SP36, SP 37, SPS 38, SPS39, SPS40 , SP42, SP43, SP46, SPS47 dla Niesłyszących i Słabosłyszących, SP Katolicka, Szkoła Mistrzostwa Sportowego, OPP Nr 3 oraz PPP.

W Kampanii uczestniczyło łącznie 6230 uczniów, 40 koordynatorów, 186 nauczycieli (realizatorów kampanii) oraz 2466 rodziców. 

Rozdano również liczne wyróżnienia. W tym roku Zabrzańska uczennica Elena Czubak otrzymała nagrodę główną w postaci zestawu muzycznego oraz wyróżniono 51 uczniów za konkursy indywidualne. 

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również