Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki

  • Dodano: 2017-10-26 10:45

25 października odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego w Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu.

Uroczystość otworzył prof. dr hab. n. med. Jacek Kasperski, prodziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu. Wykład inauguracyjny pt. „Pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy - choroby o wielu twarzach” – przedstawiła prof. dr hab. n. med. Alicja Kasperska-Zając, kierownik zespołu Centrum Diagnostyki i Leczenia Pokrzywek działającego przy Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu.

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu rozpoczął działalność w październiku 2014 r. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w formie dwugodzinnych wykładów prowadzonych od godz. 10.00 do godz. 13.00. Wykłady prowadzone są przez profesorów i doktorów zatrudnionych na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu. Celem zajęć jest poszerzenie wiedzy z zakresu medycyny, propagowanie zdrowego stylu życia i postaw prozdrowotnych. Podstawą przyjęcia do UTW jest ukończenie aktywności zawodowej lub ukończenie 60 roku życia.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.