Wiadomości z Zabrza

Ulica Piłsudskiego w Zabrzu zostanie przebudowana. Podpisano porozumienie

 • Dodano: 2019-01-28 10:30

25 stycznia, w sali historycznej zabrzańskiego Ratusza Miejskiego przy ul. Religi 1, odbyło się uroczyste podpisane umowy na realizację „Przebudowy ulicy Piłsudskiego”.

Podpisy pod dokumentem złożyli: dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu Danuta Bochyńska-Podloch oraz prezes zarządu firmy PBD „DROGOPOL-ZW” Sp. z o.o. Andrzej Zygmunt, wykonawca inwestycji.

Rozpoczynamy w Zabrzu duże przedsięwzięcie, którego celem będzie usprawnienie komunikacji w naszym mieście. To inwestycja, na którą czekali wszyscy mieszkańcy. Remont ulicy Piłsudskiego wpłynie na komfort poruszania się po naszym mieście - mówiła podczas spotkania prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, zastępca prezydenta Zabrza Katarzyna Dzióba, główny inżynier miasta Grzegorz Janecki, dyrektor MZDII w Zabrzu Danuta Bochyńska-Podloch, przedstawiciele wykonawcy inwestycji – firmy PBD „DROGOPOL-ZW” Sp. z o.o. – prezes zarządu Andrzej Zygmunt oraz wiceprezes zarządu Michał Staszewski.

Inwestycja podzielona będzie na trzy etapy:

 • przebudowa ulicy Piłsudskiego od ulicy Roosevelta do wiaduktu kolejowego
 • przebudowa skrzyżowania ul. Roosevelta z ul. Piłsudskiego
 • przedłużenie ul. Piłsudskiego do ul. Szkubacza.

24 grudnia zakończono weryfikację ofert złożonych w postępowaniu pn. „Przebudowa ulicy Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Roosevelta do wiaduktu kolejowego”.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROGOPOL – ZW” Sp. z o.o. z Katowic

Zakres robót będzie obejmował:

 • wymianę podbudowy i nawierzchni ulicy Piłsudskiego
 • przebudowę skrzyżowań ul. Piłsudskiego z ulicami: Chłopską, Webera, Zieleniewskiego, Fredry, Armii Krajowej i Łangowskiego
 • budowę i przebudowę kolektora kanalizacji deszczowej
 • przebudowę zabezpieczeń urządzeń elektroenergetycznych nN i SN
 • przebudowę i zabezpieczenie urządzeń teletechnicznych.

Wartość umowy wynosi 8 224 547,74 zł, a planowany termin zakończenia prac szacowany jest na wrzesień 2019 roku.

Komentarze (1)    dodaj »

 • qwerty

  W koncu! Mialo byc za poprzedniej kadencji... Jeszcze przedluzenie do Szkubacz na polnocy oraz do Ronda Sybirakow przy DTS i Pilsudskiego bedzie alternatywa dla zakorkowanego centrum i przejazdu przez ten bruk na de Gaulle'a. Jak to jest ze mniejsza Ruda Slaska jako miasto ogarnia budowe trasy N-S dwupasmowki z wezlami po nowym sladzie, a Zabrze nie potrafi wyremntowac przez tyle lat kawalka drogi z czasow niemieckich?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.