Wiadomości z Zabrza

Ulica Nowo Goduli odciąży Rokitnicę od wzmożonego ruchu drogowego

  • Dodano: 2021-05-28 09:00

27 maja zabrzańskim Ratuszu odbyło się spotkanie z mieszkańcami zainteresowanymi projektem nowej drogi łączącej tereny Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z autostradą A1. Nowe rozwiązanie drogowe odciąży Rokitnicę od wzmożonego ruchu samochodowego.

Uczestnicy spotkania, po zapoznaniu się z przedstawionym projektem, mogli wyrażać swoje opinie dotyczące przyjętych rozwiązań projektowych, zadawać pytania projektantom i urzędnikom, a także wypełnić przygotowane w tym celu specjalne formularze konsultacyjne.

– Koncepcję budowy tej drogi zainicjowaliśmy w 2008 roku wraz z podjęciem decyzji o rozwoju strefy ekonomicznej – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Po konsultacjach i dyskusji publicznej ostatecznie przebieg drogi został zatwierdzony uchwałami Rady Miasta Zabrze z 4 lipca i 14 listopada 2011 roku. W pierwszym etapie powstała już ul. Goduli. Teraz projektowany jest odcinek łączący obecną ul. Ofiar Katynia z ul. Witosa. W ten sposób znacznie zmniejszy się natężenie ruchu na ul. Krakowskiej.

Ulica Nowo Goduli odciąży Rokitnicę od wzmożonego ruchu drogowego

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • kierowca

    Jaka nowa Hagera - przecież dopiero w wielkich bólach wyremontowano most ;-)

  • Armagedon

    Szok, koncepcja drogi z 2008 a mamy 2021 i w temacie nic nie drgnęło? A co się działo przez te 10 lat? Gdzie przedłużenie korfantego? Gdzie nowo hagera?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.