Wiadomości z Zabrza

Kolejna inwestycja w Grzybowicach. Dwie nowe ulice: Czekanowska i Na Lesie

  • Dodano: 2021-05-26 14:00

We wtorek 25 maja w Zabrzu podpisano umowę na wybudowanie dwóch nowych ulic w dzielnicy Grzybowice. Jest to już kolejna tegoroczna inwestycja w tej dzielnicy Zabrza.

Umowa zakłada wybudowanie dwóch nowych ulic: Czekanowską i Na Lesie. Nowe drogi będą miały nawierzchnię wykonaną z kostki betonowej. Wybudowane zostaną również chodniki, zjazdy, kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne i kanał technologiczny. Termin wykonania upływa w ciągu 7 miesięcy od daty podpisania umowy. Oznacza to, że możemy spodziewać się zakończenia prac jeszcze w tym roku. Wyłoniony w przetargu wykonawca to katowicka firma NOVUM STONEEXPERT Sp. z o.o Koszt wszystkich prac wynosi prawie 2 mln zł.

Ten sam wykonawca zajmuje się budową w Grzybowicach jeszcze jednej ulicy – Stanisława Dąbka. To jednak nie koniec inwestycji w tej dzielnicy.

Nowe drogi w Grzybowicach

– Niewielkie Grzybowice są dziś w Zabrzu liderem zmian – powiedziała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Tylko w ubiegłym roku deweloper wybudował tu 36 domów mieszkalnych, a kolejne powstaną jeszcze w tym roku. Wydajemy także wiele pozwoleń na budowę dla osób fizycznych. Stąd potrzeba rozwijania infrastruktury drogowej w dzielnicy – dodaje.

W dzielnicy Grzybowice dynamicznie rozbudowywane są osiedla mieszkalne, co wiąże się z zapotrzebowaniem na nowe inwestycje drogowe. W 2021 roku powstanie tam łącznie aż sześć nowych dróg. Znajdować się one będą przy ulicach: 

  • gen. Bronisława Ducha, 
  • gen. Stanisława Dąbka, 
  • ks. Michała Wosia, 
  • Czekanowskiej,
  • Na Lesie,
  • Złotej.

Zakończenie pierwszej rozpoczętej inwestycji drogowej, czyli budowy drogi przy ulicy gen. Bronisława Ducha, powinno nastąpić 15 sierpnia.

W Grzybowicach powstają nie tylko drogi. Dzięki pozyskanym przez miasto środkom unijnym, dawne wyrobisko gliny o powierzchni 9 ha zostanie zamienione w geopark. Zrekultywowany teren będzie pełnił funkcję rekreacyjno-edukacyjną. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również