Wiadomości z Zabrza

Ukradli bramę cmentarza żydowskiego. Chcieli ją oddać do skupu złomu

  • Dodano: 2022-03-17 11:30

W poniedziałek policjanci z Komisariatu III Policji w Zabrzu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej zatrzymali dwóch sprawców kradzieży zabytkowej bramy cmentarza żydowskiego. Mężczyźni chcieli sprzedać bramę wartą 800 złotych w skupie złomu. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Kradzież zabytkowej bamy cmentarza

W poniedziałek krótko przed 15.00 mundurowi z Komisariatu III Policji w Zabrzu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej zatrzymali dwóch mieszkańców Zabrza w wieku 41 i 35 lat. Mężczyźni zostali zauważeni przez patrol Straży Miejskiej, gdy nieśli zabytkową bramę cmentarza żydowskiego. Strażnicy na miejsce wezwali policjantów i wspólnie zatrzymali mężczyzn. 41-latek i jego młodszy kolega nie ukrywali, że chcieli oddać bramę do skupu złomu.

Zatrzymany 35-latek był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. W trakcie przysłuchanie obydwaj podejrzani przyznali się do kradzieży, motywując ją chęcią zarobku. Jednak w tym wypadku nie będą odpowiadać za zwykłą kradzież, ale za kradzież dobra o szczególnym znaczeniu dla kultury, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.