Wiadomości z Zabrza

Trzy areszty w sprawie rozboju. Zatrzymani wywodzą się ze środowiska pseudokibiców

  • Dodano: 2020-03-09 10:15

Policjanci z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy dopuścili się rozboju w dniu 25.02.2020 r. na ulicy Miłej w Zabrzu.

Zatrzymani, to mieszkańcy Świętochłowic i Rudy Śląskiej. Na wniosek prokuratora nadzorującego sprawę, sąd zastosował wobec trzech podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Czwarty z podejrzanych to osoba nieletnia. Wszyscy wywodzą się ze środowiska pseudokibiców.

Do zdarzenia doszło 25 lutego na  ulicy Miłej. Pięciu mężczyzn napadło na pokrzywdzonego i jego dziewczynę w samochodzie. Wcześniej jeden ze sprawców, który znał pokrzywdzonego, umówił się z nim na spotkanie. Rozbój był przemyślany i zaplanowany. Kiedy pokrzywdzony mężczyzna i kobieta przyjechali na umówione miejsce, sprawcy wyciągnęli ich z auta i zażądali pieniędzy. Pokrzywdzony mężczyzna był bity pięściami po twarzy. Aby ukryć swoją tożsamość, sprawcy ubrali kominiarki. Ich łupem padły drobne przedmioty, ubrania i gotówka, którą mieli przy sobie pokrzywdzeni. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy. Kryminalni szybko ustalili tożsamość sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy Świętochłowic i Rudy Śląskiej w wieku od 16 do 20 lat. Ich miejsce pobytu nie było jednak znane. Zabrzańscy kryminalni w tej sprawie sprawdzili wiele wątków i informacji, które pozwoliły finalnie na ustalenie miejsca pobytu sprawców rozboju. Pierwszy zatrzymany został 18-latek, który znał pokrzywdzonego. Kilka dni później zatrzymano jego dwóch kolegów w wieku 20 i 19 lat. Zamieszany w sprawę 16-latek sam zgłosił sie na policję. Wszyscy zatrzymani wywodzą się ze środowiska pseudokibiców. Zatrzymanym przedstawiono już zarzuty rozboju. Na wniosek prokuratora nadzorującego sprawę, sąd zastosował wobec 3 podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zatrzymanie piątego ze sprawców jest tylko kwestią czasu. 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • mieszkaniec

    pseudokibice??to jakies kurczaki na miare zabrzanskie policji

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.